لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۸

حمله انتحاری در پایتخت اندونزی ۳ کشته و ۱۲ مجروح بر جا گذاشت


یه افسر نظامی مشغول بازرسی محل انفجار است.
یه افسر نظامی مشغول بازرسی محل انفجار است.

دو مظنون به عملیات انتحاری به یک پایانه اتوبوسرانی در جاکارتا پایتخت اندونزی حمله کردند که در نتیجه آن سه افسر پلیس کشته شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، حمله چهارشنبه شب در جاکارتا، پایتخت اندونزی، که شامل دو انفجار بفاصله پنج دقیقه ای از یکدیگر بود، همچنین شش افسر پلیس و شش غیرنظامی را مجروح کرده است. مقامات اندونزی این حملات را به گروه داعش نسبت داده اند.

سیاف الدین، معاون پلیس ملی اندونزی، با ابراز نگرانی عمیق به خبرنگاران گفت به نظر می رسد عملیات انجام شده از نوع انتحاری بوده باشد. رئیس پلیس منطقه شرق جاکارتا نیز اعلام کرده است که خسارات ناشی از این انفجارها زیاد بود.

انفجارهای چهارشنبه شب در یک پایانه مسافربری رخ دادند که مخصوص مینی‌بوس ها و اتوبوسهای شهری کارگران در شرق جاکارتا است و توریست ها و اتباع خارجی به آن رفت و آمدی ندارند.

هنوز هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته است. در گذشته داعش مسئولیت عملیات های تروریستی در اندونزی را که پرجمعیت ترین کشور مسلمان است برعهده گرفته است.

حمله شب گذشته در جاکارتا مرگبارترین حمله در اندونزی از ژانویه سال ۲۰۱۶ تا کنون بوده که در آن شبه نظامیان مسلح و بمبگذارهای انتحاری با حمله به پایتخت چهار نفر را کشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG