لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۱

فرار از زندان در اندونزی؛ ۲۰۰ زندانی فراری دستگیر شده اند


یکی از فراریان که توسط پلیس مخفی دستگیر شده است
یکی از فراریان که توسط پلیس مخفی دستگیر شده است

با گذشت دو روز از فرار زندانیان زندان جزیره سوماترا در اندونزی حدود دویست نفر از آنها توسط پلیس دستگیر شده اند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیش از چهارصد زندانی زندان جزیره سوماترا در اندونزی روز جمعه در حالیکه برای مراسم دعا و عبادت از سلول هایشان خارج شده بودند، با هجوم به در اصلی و غلبه بر زندانبانان از محوطه زندان گریختند.

سوزانتو، رئیس پلیس محلی، می گوید تا صبح یکشنبه ۲۴۲ نفر از زندانیان فراری دستگیر شده اند و حدود دویست زندانی دیگر همچنان تحت تعقیب پلیس هستند.

مقامات اندونزی می گویند از ۲۴۲ زندانی دستگیر شده، تعدادی خودشان را تسلیم کرده و بازمانده آنها از سوی ساکنان محلی و یا نیروهای پلیس دستگیر شده اند.

به گفته برخی مقامات دولتی، علت فرار این زندانیان وضعیت وخیم زندان جزیره سوماترا بوده است که با وجود ظرفیت آن برای ۳۶۰ زندانی، حدود ۱۸۷۰ نفر در آن حبس شده اند.

فرار از زندان در اندونزی به خاطر جمعیت بیش از حد زندان های این کشور رایج است چراکه از یک طرف بودجه این زندان ها پایین بوده و از سوی دیگر تعداد افرادی که به خاطر جرایم مربوط به مواد مخدر دستگیر شده و روانه این زندان ها می شوند بسیار بالا است.

اما فرار بیش از چهارصد زندانی از تنها یک زندان از سال ۲۰۱۳ تا کنون در اندونزی بی سابقه بوده است. در ژوئیه سال ۲۰۱۳ حدود ۲۴۰ زندانی که به اقدامات تروریستی محکوم شده بودند طی یک شورش مرگبار در زندان موفق به فرار از محوطه زندان شدند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG