لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۷

دردسر صاحب‌خانه ایوانکا ترامپ با دولت آمریکا


یک گزارش جدید حاکی است که ایوانکا ترامپ فرزند رئیس جمهوری آمریکا خانه خود در شهر واشنگتن را از یک سرمایه دار اهل شیلی کرایه کرده که شرکتش درگیر یک پرونده حقوقی با دولت آمریکا است.

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال در روز چهارشنبه، آندرونیکو لوکسیک شرکتی را اداره می کند که مالک خانه مسکونی خانم ترامپ و همسرش جرد کوشنر در منطقه اعیانی کالوراما در واشنگتن است.

«رودریگو تره» که از بستگان لوکسیک و مدیر مالی او است در گفت و گو با وال استریت ژورنال تایید کرده که خانه متعلق به شرکت املاک و مستغلات «تریسی دی.سی» است.

تریسی دی.سی این خانه شش اتاق خوابه را در ماه دسامبر به قیمت پنج و نیم میلیون دلار خریداری کرده است.

«رودریگو تره» گفته که شرکت آقای کوکسیک این خانه را برای سرمایه گزاری خریده و کرایه آن از سوی ترامپ و کوشنر اتفاقی است.

ایوانکا ترامپ دختر ارشد دونالد ترامپ است. رئیس جمهوری آمریکا دامادش جرد کوشنر را به عنوان مشاور ارشد خود در کاخ سفید انتخاب کرده است.

«رودریگو تره» گفته است که این زوج خانه را به قیمت بازار کرایه کرده اند و رابطه ای بین این ماجرا و درگیری لوکسیک با دولت آمریکا نیست و طرفین حتی یکدیگر را ملاقات نکرده اند. کاخ سفید نیز اظهارات مشابهی را گفته و افزوده که پرونده مالک اصلی با دولت پیشتر مطرح نشده بود.

فوربز می گوید که خانواده لوکسیک در میان ثروتمندترین ها در شیلی و در کار بانکداری، معادن و امپراطوری صنایع به ارزش ۱۳ میلیارد و یکصد میلیون دلار است.

شعبه آمریکایی شرکت معدن خانواده لوکسیک به نام آنتوفاگاستا پی.ال.سی بر سر معدنی در مینه سوتا با دولت آمریکا و گروه های محیط زیستی درگیری حقوقی دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG