لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

آخرین جلسه محاکمه تتلو برگزار شد؛ وکیل تتلو: توبه‌اش احتمالا در حکم دادگاه تاثیر دارد


آخرین جلسه دادگاه امیرحسین مقصودلو (تتلو)
آخرین جلسه دادگاه امیرحسین مقصودلو (تتلو)

آخرین جلسه دادگاه امیرحسین مقصودلو (تتلو) روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت به ریاست ایمان افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، متعلق به قوه قضائیه، این خواننده زندانی بار دیگر ابراز پشیمانی کرده و گفته است:«به خاطر اشتباهاتی که داشتم معذرت‌خواهی می‌کنم.»

بنا بر گزارش رسانه‌های داخلی، امیرحسین مقصودلو در جلسه پیشین دادگاه هم بابت «اشتباهاتش» ابراز ندامت کرده بود.

الهام رحیمی‌فر، وکیل تتلو، در گفتگو با وبسایت «انصاف نیوز» از صدور حکم موکلش ظرف یک هفته خبر داده و پیش‌بینی کرده که «توبه» موکلش در حکم دادگاه اثرگذار باشد.

الهام رحیمی‌فر در بخشی از دفاعیاتش ادعا کرده که:«دولت‌های متخاصم برای استفاده ابزاری از امثال امیرحسین مقصودلو فرش قرمز پهن کرده‌اند.» او توضیح بیشتری دراینباره نداده است.

اتهامات امیرحسین مقصودلو (تتلو) از جمله «تشویق نسل جوان به فساد و فحشا»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «دائر کردن سایت شرط بندی برای قمار و تشویق دیگران به آن»، «مصرف مواد مخدر»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور با توصیه به هواداران» و «فعالیت آموزشی و تبلیغی مغایر شرع اسلام» عنوان شده است.

به گزارش میزان، این خواننده در آخرین جلسه دادگاه گفته: «قصدم ترویج موادمخدر نبود، می‌خواستم برای کسانی که آلوده به مشروبات الکی و مواد مخدر هستند جایگزین گیاهی معرفی کنم تا ضرر کمتری داشته باشد که این اشتباه بوده و اشتباهم را می‌پذیرم.».

در حالی‌که مسئولان قوه قضائیه از تشکیل پرونده‌های متعدد علیه «تتلو» خبر داده‌اند برخی رسانه‌ها هم گزارش‌هایی درباره شاکیان خصوصی این خواننده منتشرکرده‌اند.

امیرحسین مقصودلو در پی شکایت کنسولگری جمهوری اسلامی در استانبول، روز ۱۵ آذر ۱۴۰۲ در ترکیه بازداشت و به مقامات حکومت ایران تحویل داده شد.

تتلو، متولد ۱۳۶۶ در تهران، از نخستین خوانندگان زیرزمینی ایران به شمار می‌رود که در دهه هشتاد و نود خورشیدی به شهرت رسید.

این خواننده به دلیل خالکوبی‌های متعدد، پوشش نامتعارف، ‌و محتوای جنجالی ترانه‌ها، ‌ویدئوها، و مطالب منتشرشده‌اش در شبکه‌های اجتماعی، از خواننده‌های پرحاشیه ایرانی محسوب می‌شود.

حمایت او از ابراهیم رئیسی در زمان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ و انتشار فیلم ملاقات آنها بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

XS
SM
MD
LG