لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

دومین جلسه محاکمه «تتلو» در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد


امیرحسین مقصودلو (تتلو)، خواننده زندانی
امیرحسین مقصودلو (تتلو)، خواننده زندانی

دومین جلسه دادگاه امیرحسین مقصودلو، خواننده‌ ملقب به «تتلو»، روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

اتهامات این خواننده از جمله «تشویق نسل جوان به فساد و فحشا»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «دائر کردن سایت شرط بندی برای قمار و تشویق دیگران به آن»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور با توصیه به هواداران» و «فعالیت آموزشی و تبلیغی مغایر شرع اسلام» عنوان شده است.

در پی شکایت کنسولگری جمهوری اسلامی در استانبول، امیرحسین مقصودلو روز ۱۵ آذر ۱۴۰۲ در ترکیه بازداشت و به ایران بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا، امیرحسین مقصودلو در جلسه دادگاه گفته است که «بابت همه اشتباهاتم عذرخواهی می‌کنم.»

بنا بر این گزارش، او در دفاعیه‌اش هم انتشار آهنگ در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ را ناشی از «تحریک» یک بازیگر زن ایرانی ساکن ترکیه ذکر کرده است.

سحر قریشی، بازیگر ایرانی و دوست دختر پیشین تتلو، پیشتر به طرح انتقاداتی علیه خواننده دست زده بود.

به گفته مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه، پرونده‌های متعددی علیه «تتلو» تشکیل شده است.

به گزارش برخی رسانه‌ها، این خواننده دارای شاکیان خصوصی هم هست.

با این‌حال، فریده واثق، مادر امیرحسین تتلو، به تازگی در پستی اینستاگرامی بدون اشاره به جزئیات، از باز شدن «درها و دروازه‌های بظاهر ناگشودنی بروی امیر حسین مقصودلو» خبر داد.

امیر تتلو، متولد ۱۳۶۶ در تهران، از نخستین خوانندگان زیرزمینی ایران به شمار می‌رود که در دهه هشتاد و نود خورشیدی به شهرت رسید.

این خواننده به دلیل خالکوبی‌های متعدد، پوشش نامتعارف، ‌و محتوای جنجالی ترانه‌ها، ‌ویدئوها، و مطالب منتشرشده‌اش در شبکه‌های اجتماعی، از خواننده‌های پرحاشیه ایرانی محسوب می‌شود.

حمایت او از ابراهیم رئیسی در زمان نامزدی او برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ و انتشار فیلم ملاقات آنها بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

XS
SM
MD
LG