لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۸

نخست وزیر اسرائيل برای گفت‌و‌گو در مورد «تهدید هسته‌ای ایران» به روسیه می‌رود


نفتالی بنت. آرشیو
نفتالی بنت. آرشیو

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل، قصد دارد ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) در شهر سوچی در روسیه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور، دیدار و گفت‌و‌گو کند.

جروزالم پست به نقل از دفتر نخست وزیری اسرائيل می‌نویسد رهبران دو کشور قصد دارند در مورد مسائل دیپلماتیک، امنیتی، و اقتصادی و همچنین مسائل منطقه‌ای، که مهمترین آنها «تهدید هسته‌ای ایران» است، گفت‌و‌گو کنند.

طبق این گزارش، پوتین از بنت دعوت کرده بود به سوچی برود؛ شهری در حاشیه دریای سیاه که رئیس جمهوری روسیه در آن خانه‌ای برای تعطیلات دارد.

هفته گذشته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در مسکو دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

امیرعبداللهیان در نشست خبری با لاوروف گفت مذاکرات احیای برجام «به زودی» از سر گرفته می شود.

ایران و آمریکا تا پیش از توقف این مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از توافق داشته‌اند، اما تاریخ برگزاری دور هفتم مشخص نیست.

دولت ابراهیم رئیسی گفته است در حال بررسی مذاکرات دولت قبل است و پس از پایان بررسی‌ها به وین باز‌می‌گردد. آمریکا در مقابل می‌گوید اگر دیر شود، بازگشت به پیروی از برجام شاید دیگر آن منافعی که دربر داشت را نداشته باشد.

XS
SM
MD
LG