لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

نفتالی بنت در واکنش به حملات اخیر: با «موج جدیدی از تروریسم» روبرو هستیم


نفتالی بنت - آرشیو
نفتالی بنت - آرشیو

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل، در واکنش به حملات اخیر به اسرائيلی‌ها در بیانیه‌ای ویدئویی گفت که اسرائیل «در حال حاضر با موج جدیدی از تروریسم مواجه است.»

او این بیانیه را پس از حمله اخیر در بنی بارک منتشر کرد.

بنت صبح چهارشنبه گفت: «پس از یک دوره آرام، از سوی کسانی که می‌خواهند ما را نابود کنند، کسانی که می‌خواهند به هر قیمتی به ما صدمه بزنند، خشونتی فوارن کرده است، نفرت آنها از یهودیان، از دولت اسرائیل، آنها را دیوانه می‌کند.»

بنت گفت: «آنها حاضر هستند که بمیرند تا ما در آرامش زندگی نکنیم.»

به نوشته جروزالم پست، ارتش اسرائیل سطح آماده‌باش خود را در واکنش به حملات اخیر ارتقا داده است. حملات اخیر مرگبار در اسرائيل که نگرانی‌ها در مورد تقلید و تکرار آنها را افزایش داده، طی یک هفته، جان ۱۱ اسرائیلی را گرفته است. مقامات اسرائيل شماری را در رابطه با این حملات که چالشی برای نخست وزیر اسرائيل تبدیل شده است، دستگیر کرده‌اند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا سه شنبه شب حملات در بنی براک را محکوم کرد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، مهاجم حمله بنی براک یک فرد ٢٧ ساله و از اهالی روستایی در کرانه باختری بوده است که سوار بر موتور، در دو نقطه مختلف شهر اقدام به شلیک به سوی قربانیان کرد.

مهاجم که از سوی بعضی رسانه‌های اسرائیلی هوادار جنبش فتح معرفی شده است، سابقه یک سال و نیم زندان را دارد و به طور غیرقانونی در بنی‌براک در زمینه ساخت و ساز فعالیت داشت.

XS
SM
MD
LG