لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

کشته شدن دو اسرائیلی در حمله‌ای مسلحانه همزمان با برگزاری کنفرانس نقب؛ وزرای خارجه حاضر در نشست آن را محکوم کردند


پلیس اسرائیل (آرشیو)
پلیس اسرائیل (آرشیو)

به گزارش رسانه‌ای اسرائیلی، در نتیجه حمله‌ای مسلحانه در شهر هادرا دست‌کم دو شهروند اسرائیلی کشته شده و چند نفر دیگر زخمی شدند.

پلیس اسرائیل اعلام کرده دو مهاجم عامل این حمله، که هر دو از شهروندان عرب اسرائیل هستند، در محل وقوع جرم از پا درآمده‌اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله مسلحانه را به عهده نگرفته است.

به گزارش جروزالم پست، رئیس پلیس اسرائیل و وزیر امنیت عمومی اسرائیل در محل وقوع حادثه حاضر شده‌اند و قرار است نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل نیز از محل حادثه دیدار کند.

این حمله مسلحانه در حالی انجام می‌شود که اسرائیل میزبان وزیران خارجه آمریکا و چهار کشور عرب مصر، مراکش، بحرین، و امارات برای نشست نقب است.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، با انتشار توییتی اعلام کرد همه وزیران خارجه شرکت کننده در نشست را در جریان این حمله تروریستی قرار داده و آنها همگی ضمن محکوم کردن این حمله، مراتب تاسف و همدردی خود را به خانواده جانباختگان و بازماندگان ابراز کردند.

دولت اسرائیل در حال حاضر میزبان وزرای خارجه چهار کشور عربی در صحرای نقب است.

این اجلاس پس از آن صورت می گیرد که سه کشور امارات، بحرین و مراکش، توافقاتی را با اسرائیل برای عادی سازی روابط در سال ۲۰۲۰ امضا کردند و به مصر که پیشتر عادی‌سازی رابطه با اسرائیل را کلید زده‌بود، پیوستند.

اسرائیل برگزاری این کنفرانس را اقدامی تاریخی خوانده است. انتظار می رود موضوع ایران و جنگ و اوکراین از مهمترین موضوعات این مذاکرات باشد.

XS
SM
MD
LG