لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۸

اسرائيل مدرسه «غیرقانونی» فلسطینی‌ را در کرانه باختری تخریب کرد 


آرشیو.
آرشیو.

مقامات اسرائيل روز یکشنبه یک مدرسه فلسطینی را که می‌گویند «غیرقانونی» ساخته شده بود در کرانه باختری تخریب کردند؛ اقدامی که محکومیت شدید اتحادیه اروپا را به دنبال داشته است.

یکی از شاخه‌های ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفت این ساختمان که در حدود ۲ کیلومتری بیت‌لحم قرار دارد، غیرقانونی ساخته شده بود و برای افرادی که در حال تحصیل در آنجا بودند و به آن مراجعه می‌کردند خطرناک بود. ارتش گفت بنابراین دادگاهی در اسرائیل دستور تخریب آن را داده بود.

هیئت اتحادیه اروپا در امور فلسطینی‌ها در حساب رسمی خود در توییتر گفت از تخریب مدرسه‌ای که گفته شده است بر ۶۰ کودک فلسطینی اثر می‌گذارد بسیار ناراحت شده است. هیئت اتحادیه اروپا گفت این تخریب «بر اساس قوانین بین‌الملل غیرقانونی» است و «تنها درد و رنج جمعیت فلسطینی را افزایش می‌دهد» و باعث افزایش بیشتر تنش‌ها می‌شود.

به گزارش رویترز، ارتش اسرائیل گفت که مالک ساختمان چندین بار تلاش مقامات اسرائیلی برای گفتگو در مورد وضعیت ساختمان را قبل از اجرای حکم تخریب رد کرد.

دانش‌آموزان و شاهدان می‌گویند که ساختمان به ویرانه تبدیل شده است. شاهدان همچنین گفتند که اقلام ساختمان مصادره شده است.

یک منبع رسمی اسرائیلی به رویترز گفت که اختلاف بر سر ایمنی ساختمان مدرسه به مدت شش سال ادامه داشت و مدرسه‌ای در مجاور آن دانش آموزان مدرسه تخریب شده را جذب می‌کند.

XS
SM
MD
LG