لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

اسرائیل می گوید به ادعای شنود مکالمات نتانیاهو در ممانعت از توافق هسته‌ای با ایران اعتراض می کند


اسرائیل می گوید به شنود مکالمات نتانیاهو اعتراض خواهد کرد.
اسرائیل می گوید به شنود مکالمات نتانیاهو اعتراض خواهد کرد.

به دنبال اعلام این خبر از سوی برخی منابع که نهاد امنیتی آمریکا ارتباط‌های نخست وزیر اسرائیل با آمریکایی ها را شنود می‌کردند، اسرائیل اعلام کرد به این شنود اعتراض خواهد کرد.

اسرائیل می‌گوید اگر گزارش وال استریت جورنال دایر بر شنود تماس‌های تلفنی بنیامین نتانیاهو توسط آژانس امنیت ملی آمریکا درست باشد، بطور رسمی اعتراض خواهد کرد.

ازرائل کتص، وزیر اطلاعات اسرائیل می‌گوید کشورش هرگز در آمریکا جاسوسی نکرده و متقابلا انتظار ندارد کشور دوستی نظیر آمریکا در اسرائیل جاسوسی کند.

روزنامه وال استریت جورنال روز سه شنبه گزارش داد کاخ سفید در گرماگرم مذاکرات ایران و قدرت‌های جهان برای دستیابی به یک توافق جامع هسته‌ای به آژانس امنیت ملی ایالات متحده اجازه داده بود مکالمات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و از سرسخت‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای ایران و غرب را زیر نظر داشته باشد.

نخست وزیر اسرائیل جدی ترین مخالف این توافق بود که اعتقاد دارد توافق هسته ای، مانع از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی نمی‌شود.

خبر وال استریت جورنال در حالی از شنود مکالمات بنیامین نتانیاهو خبر داده که پیشتر، در زمان مذاکرات هسته‌ای، مقامات دولت اسرائیل بخشی از گفتگوهای محرمانه ایران و آمریکا را در اختیار رسانه‌های خبری قرار دادند. آنها ادعا کردند هدف شان این است که نشان بدهند توافق مورد نظر شامل تضمین‌های کافی برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی نیست.

XS
SM
MD
LG