لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

ابراز رضایت نتانیاهو از سفر به آمریکا: از پایبندی اوباما به تقویت امنیت اسرائیل سپاسگزارم


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، سفر خود به ایالات متحده را در راستای بهبود پیوند بین دو کشور ارزیابی کرد.

به نوشته رسانه های اسرائیل، در این سفر پیشرفت هایی در زمینه دستیابی به تفاهمنامه نظامی ۱۰ ساله با واشنگتن، با هدف افزایش کمک ها حاصل شده است.

آقای نتانیاهو به دنبال ایجاد جبهه متحد با آمریکا جهت مهار رفتارهای تهاجمی ایران در منطقه و اطمینان از اجرای مفاد توافق اتمی در محدود ساختن توان اتمی ایران است.

وی پیش از بازگشت به اسرائیل در آمریکا گفته بود که اگر چه وی با باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده اختلاف دیدگاه دارد، اما واشنگتن بهترین دوست اسرائیل است.

آقای نتانیاهو روز جمعه گفت "صرف نظر از وجود اختلاف بین آمریکا و اسرائیل، اسرائیل دوست بهتری از آمریکا و متقابلا آمریکا دوست بهتری از اسرائیل ندارد. من دیدار بسیار خوبی با پرزیدنت اوباما در کاخ سفید داشتم و من عمیقا از پایبندی او به تقویت امنیت اسرائیل در زمانی که وضعیت خاورمیانه هر روز خطرناکتر می شود، سپاسگزارم."

نخست وزیر اسرائیل افزود: "اگر چه اختلاف دیدگاه در مورد توافق اتمی با ایران داریم، ولی من معتقدم که آمریکا و اسرائیل می توانند با کمک یکدیگر پیگیر اجرای درست مفاد توافق اتمی توسط ایران، و نظارت بر رفتار تهاجمی و تروریستی این کشور در جهان باشند."

بر پایه تفاهمنامه نظامی کنونی بین دو کشور همپیمان، سقف کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل سالانه ۳ و یک دهم میلیارد دلار است.

XS
SM
MD
LG