لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۷

هاآرتص: نتانیاهو از دولت اوباما خواسته قطعنامه‌ای را در مورد اسرائیل و فلسطینی ها ترویج نکند


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته است که اسرائیل انتظار دارد که دولت باراک اوباما پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیش از آنکه آقای اوباما کاخ سفید را ترک کند، قطعنامه ای در مورد مسائل اسرائیل و فلسطینی ها را در سازمان ملل ترویج یا از آن حمایت نکند.

روزنامه هاآرتص این مطلب را روز دوشنبه گزارش داد. به نوشته این روزنامه، یک مقام ارشد اسرائیلی که به خاطر حساسیت موضوع مایل به افشای هویتش نبود گفت نخست وزیر اسرائیل در تماسی تلفنی شنبه شب خود با جان کری وزیر خارجه آمریکا این موضوع را به او منتقل کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۸ نوامبر برگزار می شود و دوره ریاست جمهوری باراک اوباما ۲۰ ژانویه پایان می یابد. به نوشته هاآرتص، نتانیاهو موضع اسرائیل را و مواردی که او در سخنرانی اخیر خود درباره این موضوع در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود، برای جان کری تکرار کرد.

هاآرتص نوشته است که بر اساس اطلاعات دریافتی این روزنامه، جان کری وزیر خارجه آمریکا سخنان بنیامین نتانیاهو را شنیده، اما در نهایت به او گفته است که دولت آمریکا هنوز تصمیمی در باره این موضوع اعلام نکرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG