لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۷

مقام ارشد سفارت آمریکا در بازدید از حاشیه غزه: کنار اسرائیل ایستاده‌ایم


صحنه‌های پس از حمله حماس به مناطق نزدیک غزه در اسرائيل.
صحنه‌های پس از حمله حماس به مناطق نزدیک غزه در اسرائيل.

کاردار موقت سفارت آمریکا در اسرائیل، استفانی هالت، از شهرهای نزدیک مرز غزه در اسرائيل بازدید کرد.

به گزارش تایمز اسرائيل، استفانی هالت، در ویدئویی که در منطقه کفار عزه فیلمبرداری شده، گفت: «ما به اینجا در امتداد حاشیه غزه آمده‌ایم تا شاهد جنایاتی باشیم که در روز شنبه در اینجا انجام شد، و واقعاً باورنکردنی است.»

هالت در حالی که در کنار فرانک شلرت، وابسته دفاعی سفارت ایالات متحده ایستاده است، گفت: «به عنوان یک مادر و فقط به عنوان یک انسان، دیدن آنچه در اینجا اتفاق افتاده است واقعاً مهم است.»

هالت، بلندپایه‌ترین مقام آمریکایی مستقر در اسرائیل است. او گفت: «ما اینجا بوده‌ایم، آن (کشتار) را دیدیم، و این شیطانی است، و ما در کنار اسرائیل ایستاده‌ایم.»

شمار کشته‌شدگان حمله غافلگیر‌کننده روز شنبه گذشته حماس به اسرائيل به حدود ۱۲۰۰ نفر رسیده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه در نطقی تلویزیونی گفت ۱۴ آمریکایی در حمله غافل‌گیر کننده حماس به اسرائيل کشته شدند و شماری از شهروندان آمریکا اکنون گروگان حماس هستند.

جو بایدن بر حمایت نظامی از اسرائيل و ارسال مهمات و تجهیزات مورد نیاز اسرائيل که درگیر جنگ با حماس است، تاکید کرد و گفت: تردید نکنید که آمریکا پشت اسرائيل ایستاده است. او گفت اسرائيل دموکراتیک در برابر قساوت‌ها از خودش دفاع کرده است.

آقای بایدن با اشاره به خشونت‌ شدید حماس علیه غیرنظامیان گفت حماس «تشنه به خون» است و از داعش نیز بدتر است. او گفت هدف حماس کشتن مردم یهود است.

XS
SM
MD
LG