لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۴

‌‌‌هاآرتص: اسرائیل و بحرین درباره اقدام مشترک در برابر تهدید پهپادی ایران گفت‌و‌گو کردند


از چپ: برد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده؛ یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل؛ مگی ناردی، کاردار سفارت آمریکا در بحرین؛ عبداللطیف بن رشید الزیانی، وزیر خارجه بحرین؛ مقابل ناو جنگی «یواس‌اس پرل هاربر»؛ پنجشنبه ٨ مهر ۱۴۰۰

روزنامه ‌هاآرتص روز شنبه ١٠ مهر به نقل از مقامات اسرائیلی گزارش داد طی سفر پنجشنبه یائیر لاپید به بحرین، اسرائیل و این کشور عرب خلیج فارس درباره اقدام مشترک در برابر تهدید پهپادی ایران بحث و تبادل‌نظر کردند.

یک منبع اسرائیلی با اشاره به توسعه توانایی‌های پهپادی ایران و اقدامات ایذایی ناشی از آن، به هاآرتص گفته است اورشلیم با بهره‌گیری از توانایی‌های خود، امنیت کشتی‌‌های بحرینی در خلیج فارس و سایر آبراه‌های منطقه را تضمین خواهد کرد.

یک مقام اسرائیلی نیز، عکس چهار نفره یائیر لاپید و عبداللطیف بن رشید الزیانی، وزیران خارجه اسرائیل و بحرین، در کنار برد کوپر، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده، و مگی ناردی، کاردار سفارت آمریکا در بحرین، در مقابل ناو جنگی «یواس‌اس پرل هاربر» را «یک اتفاق راهبردی مهم» خوانده است.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، روز پنجشنبه در راس هیئتی بلند پایه وارد بحرین شد و سفارت کشورش را در منامه افتتاح کرد. این بالاترین سطح سفر یک هیئت اسرائیلی به بحرین از زمان برقراری روابط رسمی دو کشور در سال گذشته است.

وزیر خارجه اسرائیل در این سفر همچنین با حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین، در منامه دیدار کرد. وی این دیدار «گرم و امیدوارکننده» را نشانه‌ای از «همکاری واقعی» بین دو کشور خوانده بود.

XS
SM
MD
LG