لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۹

واکنش نتانیاهو به تصمیم آمریکا برای خروج از سوریه: امنیت اسرائیل را تامین می‌کنیم


«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل می گوید مقامات آمریکایی پیشتر درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه با او صحبت کرده بودند.

او در یک ویدیوی اینترنتی گفته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، تصمیم خودش را برای خروج نیروهای آمریکایی گرفته است و پیشتر نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا با او در این باره صحبت کرده بود.

نخست وزیر اسرائیل گفت ترامپ تاکید کرده است که راه‌های دیگری برای ادامه تاثیرگذاری در منطقه دارند و «به هر حال ما امنیت اسرائیل را تامین کرده و در این منطقه از خود دفاع خواهیم کرد.»

رئیس جمهوری آمریکا صبح روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: «ما داعش را در سوریه شکست دادیم؛ این تنها دلیل من برای حضور در آنجا در دوران ریاست جمهوری ترامپ بود.»

اسرائیل چندین بار مواضع نیروهای ایرانی در سوریه را هدف قرار داده است. اورشلیم گفته است اجازه نمی دهد ایران در سوریه به طور نظامی مستقر شود.

در همین حال، به گزارش اسکای نیوز، توبیاس الوود وزیر دفاع بریتانیا نیز در واکنش به تصمیم رئیس جمهوری آمریکا گفت که او اشتباه می کند که می گوید داعش در سوریه شکست خورده است و با این ادعای دونالد ترامپ «به شدت» مخالف است.

او گفت داعش به اشکال دیگر افراط‌گرایی تبدیل می شود و تهدیداتش بسیار زنده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG