لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

زندانیان فلسطینی در اسرائیل بعد از ۴۰ روز به اعتصاب غذا پایان دادند


راهپیمایی فلسطینی ها در کرانه باختری در حمایت از زندانیانی که در زندان های اسرائیل دست به اعصاب غذا زده اند - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
راهپیمایی فلسطینی ها در کرانه باختری در حمایت از زندانیانی که در زندان های اسرائیل دست به اعصاب غذا زده اند - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

صدها زندانی فلسطینی که از حدود ۴۰ روز پیش در اعتراض به شرایط زندان در اسرائیل دست به اعتصاب غذا زده بودند، روز یکشنبه به اعتصاب خود پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اعتصاب غذای این زندانیان که همزمان با نخستین روز ماه رمضان پایان یافته، پس از توافق با مسئولان اسرائیلی صورت گرفت.

سخنگوی امور زندان‌های اسرائیل گفت، این تصمیم پس از توافق با مقام‌های فلسطینی و صلیب سرخ گرفته شد و زندانیان صبح شنبه اعلام کردند به اعتصاب پایان خواهند داد.

به گفته نیکول انگلندر، طرفین توافق کردند زندانیان فلسطنی بتوانند ماهی دو بار با خانواده‌های خود ملاقات کنند. آنها پیش از این یک بار در ماه ملاقاتی داشتند.

به نوشته آسوشیتدپرس، این یکی از طولانی ترین اعتصاب‌های غذا در زندان‌های اسرائیل با بیشترین تعداد زندانیان شرکت کننده در آن از سال ۱۹۶۷ به این سو بوده است.

بنا بر اعلام سخنگوی امور زندان‌های اسرائیل، یک هزار و ۵۷۸ زندانی دست به اعتصاب غذا زده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG