لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۸

عباس می گوید از استقرار یک نیروی بین المللی در سرزمین های فلسطینی پشتیبانی می کند


محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی می گوید او پیشنهادی برای استقرار نیروهای بین المللی در سرزمین های فلسطینی به اسراییل فرستاده است.

عباس روز چهارشنبه در مصاحبه ای نادر با روزنامه نگاران اسراییلی گفت او حضور نیروهای ناتو یا سازمان ملل متحد در کشور آینده فلسطینی را برای تضمین امنیت منطقه قبول خواهد کرد. عباس یادآور شد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشنهاد را از طریق میانجی های آمریکایی دریافت کرده است.

عباس، که ظاهرا در کوشش برای نزدیک شدن به مردم اسراییل روزنامه نگاران را به دفتر کار خود در رام الله دعوت کرد، همچنین گفت پیشنهادی در مورد مرزهای کشور آینده فلسطینی، که بر توافق های بدست آمده با اهود اولمرت نخست وزیر سابق استوار است، برای اسراییل فرستاده است.

نتانیاهو نظریه تشکیل یک کشور فلسطینی را پذیرفته، اما شرایطی برای آن قائل شده است.

دو طرف در هفته های اخیر با میانجیگری جرج میچل فرستاده آمریکا به خاورمیانه، در چندین دور مذاکرات غیر مستقیم صلح شرکت کرده اند.

اسراییل گفته است مذاکرات برای پیشرفت باید به روندی مستقیم تبدیل شود.

عباس در مصاحبه با روزنامه نگاران اسراییل گفت مرزهای کشوری در کرانه باختری و در غزه، با اورشلیم شرقی بعنوان پایتخت آن، باید بر سرحد پیش از جنگ سال ۱۹۶۷ اسراییل با دو منطقه استوار باشد. اما گفت او تغییر در مرزها را اگر اسراییل سرزمین را با منطقه ای دیگر به همان اندازه معاوضه کند، قبول خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG