لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۹

پایان «عملیات ۵۰ ساعته» ارتش اسرائیل در اردوگاه پناهندگان نورشمس؛ «۱۴مرد مسلح فلسطینی» کشته شدند


ارتش اسرائیل در نزدیکی شهر طولکرم در کرانه باختری. یکم اردیبهشت.
ارتش اسرائیل در نزدیکی شهر طولکرم در کرانه باختری. یکم اردیبهشت.

به گزارش «تایمز اسرائیل» ارتش این کشور روز یکشنبه، دوم اردیبهشت، اعلام کرد که عملیات ۵۰ ساعته در اردوگاه آوارگان نورشمس به پایان رسید.

به گفته ارتش اسرائیل در این عملیات در اردوگاه پناهندگان نورشمس در نزدیکی شهر «طولکرم» در کرانه باختری ده نیروی اسرائیلی زخمی و چهارده مرد مسلح فلسطینی کشته شدند.

نیروهای دفاعی اسرائیل در این عملیات همچنین پانزده ستیزه‌جوی فلسطینی تحت تعقیب را بازداشت کردند، ده‌ها وسیله انفجاری کشف و منهدم شدند و تعدادی سلاح نیز کشف و ضبط شد.

ارتش اسرائیل می‌گوید در این عملیات ۹ سرباز و یک پلیس مرزی اسرائیلی زخمی شدند که وضعیت آنها رضایت‌بخش است.

رسانه‌های فلسطینی در ابتدا گزارش دادند که فرمانده یکی از شاخه‌های محلی جهاد اسلامی فلسطین در طولکرم در جریان این حمله کشته شده است، اما اکنون گزارش‌ها حاکی از آن است که محمد جابر معروف به ابو شجاع در واقع کشته نشده است. ظاهراً او در تصاویر مراسم تشییع جنازه افراد مسلح دیگر دیده می‌شود.

ارتش اسرائیل سال گذشته در دوم مهرماه زمانی که گروه حماس مورد حمایت حکومت ایران حیطه نفوذ خود را از پایگاهش در باریکه غزه به داخل کرانه غربی کشانده بود، یک عملیات «ضد تروریستی» برای پاکسازی اردوگاه نور شمس انجام داد.

ارتش اسرائیل در این عملیات یک مرکز فرماندهی عملیات تروریستی را منهدم کرد و دهها وسیله انفجاری و قطعات ساخت بمب نیز کشف و ضبط شد. به گفته ارتش اسرائیل، افراد مظنون حین عملیات سربازان اسرائیل به روی آنان آتش گشوده و مواد منفجره پرتاب کردند.

XS
SM
MD
LG