لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

ارتش اسرائیل روز شنبه برای سومین بار نیروهای حزب‌الله در لبنان را هدف قرار داد


. ساختمان منهدم شده حزب‌الله در حمله هوایی اسرائیل در بعلبک ۲۶ فروردین
. ساختمان منهدم شده حزب‌الله در حمله هوایی اسرائیل در بعلبک ۲۶ فروردین

به گزارش «تایمز اسرائیل» ارتش این کشور روز شنبه، اول اردیبهشت، برای سومین بار نیروهای حزب‌الله را در مقر این گروه تروریستی در جنوب لبنان هدف قرار داده است.

به گفته ارتش اسرائیل، نیروهای این کشور چندین عامل حزب‌الله را در یکی از سایت‌های این گروه در منطقه جبین در شهرستان صور مشاهده کردند و سپس جت‌های جنگنده ساختمان محل استفاده آنها را هدف قرار دادند.

حزب‌الله نام دو عضو کشته شده خود در این حمله را اعلام کرده است. به گفته این گروه با کشته شدن این دو نفر شمار کشته‌شدگانش در حملات اسرائیل به ۲۸۴ نفر رسیده است.

حزب‌الله نام آنها علی حرب از شهرک منصوری و حسین دغمان از کفار تبنیت اعلام کرد.

اعلامیه حزب‌الله پس از آن منتشر شد که ارتش اسرائیل از کشته شدن سه ستیزه‌جوی حزب‌الله در حملات روز شنبه خبر داده بود. اسرائیل شمار کشته‌شدگان این گروه تروریستی از آغاز حملاتش به اسرائیل در ۱۶ مهر سال گذشته را ۲۸۵ نفر ذکر کرده است.

در حمله روز سه شنبه، ۲۸ فروردین، ارتش اسرائیل به جنوب لبنان هم سه ستیزه‌جوی حزب‌الله از جمله دو فرمانده آنها کشته شدند.

به گفته ارتش اسرائیل یکی از آنها «فرمانده یگان موشکی منطقه غربی نیروهای رضوان» بود که پرتاب موشک به سمت خاک اسرائیل از مناطق مرکزی و غربی لبنان را هدایت می‌کرد.

دومین نفر نیز «از نیروهای واحد موشکی حزب‌الله» بود. در حملات روز سه شنبه اسرائیل «ساختارهای نظامی حزب‌الله و عوامل تروریستی» در مناطق عین بعل، العالم الچائب، حنین و یارون در جنوب لبنان بمباران شدند.

حزب‌الله اولین بار در ۱۶ مهر سال گذشته، یک روز پس از حمله حماس به اسرائیل، یک منطقه مرزی مورد مناقشه در شمال اسرائیل را مورد حمله قرار داد و این حمله را اقدامی در «همبستگی» با حماس خواند.

گروه شورشی حوثی‌های یمن نیز با آغاز جنگ اسرائیل با نیروهای حماس در غزه، حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن را به بهانه حمایت از مردم غزه و نیروهای حماس آغاز کردند.

حزب‌الله در لبنان، حوثی‌ها در یمن و گروههایی موسوم به مقاومت اسلامی در عراق و سوریه از جمله گروههای نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه هستند که با حمایت تهران در ماههای گذشته به منافع اسرائیل، آمریکا و متحدان آنها در خاورمیانه حملاتی را صورت دادند.

XS
SM
MD
LG