لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۹

کوخاوی از «تسریع» طرح‌ها برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران خبر داد


آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل (آرشیو)
آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل (آرشیو)

آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، روز سه‌شنبه ١٨ آبان از تسریع آماده‌سازی‌های برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران خبر داد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، ژنرال کوخاوی به کمیته روابط خارجه و دفاع پارلمان اسرائیل، کنست، گفته است: «ارتش اسرائیل در حال سرعت بخشیدن به برنامه‌ریزی‌های عملیاتی و آماده‌سازی جهت رسیدگی به ایران و تهدید هسته‌ای نظامی است.» به گفته وی، «بودجه تصویب‌شده این امکان را فراهم می‌آورد با انواع تهدیدها مقابله کرد.»

آقای کوخاوی این اظهارات را پس از گزارش‌های اخیر مبنی بر ازسرگیری تمرینات نظامی نیروی هوایی اسرائیل برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران بیان کرده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در بخش دیگری از سخنانش گفت اسرائیل با «چالش‌های امنیتی پرشماری» مواجه است و بر تداوم «ماموریت‌ها و عملیات‌های مخفی» در سراسر خاورمیانه برای مقابله با هرگونه تهدیدی علیه حاکمیت اسرائیل تاکید کرد.

آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی اسرائیل، روز شنبه ٢٩ مهر گفته بود تقابل با ایران فقط بستگی به زمان آن دارد و این زمان خیلی هم دور نیست.

دولت پرزیدنت بایدن بارها گفته است که دیپلماسی را بهترین گزینه برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران می‌داند وخواستار از سرگیری گفت‌و‌گوها برای بازگشت طرف‌ها به رعایت متقابل مفاد توافق برجام شده است.

XS
SM
MD
LG