لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۴

رئیس موساد: عاملان تلاش‌ها برای حملات علیه اسرائیل را در «قلب تهران» هدف قرار می‌دهیم


دیوید بارنیا، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ویژه اسرائیل.
دیوید بارنیا، رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ویژه اسرائیل.

رئیس سازمان اطلاعات و امنیت ویژه اسرائیل، موساد، روز یکشنبه گفت که اسرائیل آماده است عاملان تلاش‌های مکرر جمهوری اسلامی به منظور ضربه زدن به اهداف اسرائیلی و یهودیان در سراسر جهان را در «قلب تهران» هدف قرار دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس دیوید بارنیا در یک کنفرانس امنیتی گفت که اسرائیل و متحدانش طی سال گذشته ۲۷ تلاش برای حمله را در اروپا، آفریقا، جنوب شرق آسیا و آمریکای جنوبی خنثی کردند.

او در کنفرانسی در دانشگاه رایشمن گفت: «توطئه‌هایی که توسط این عوامل دنبال می‌شود، توسط ایران تنظیم، طراحی و هدایت شده است.» وی افزود که ایران در همین لحظه نیز در تلاش است تا حملات بیشتری انجام دهد.

او گفت: «پیام ما رسا، واضح و قاطع است. اشتباه نکنید، آنهایی که تصمیم گرفتید این تیم‌ها را اعزام کنند. مطمئن باشید که سراغتان می‌آییم تا همه ببینند که عدالت برای شما اجرا خواهد شد. این در گذشته ثابت شده است و در آینده آن را به سطح بالاتری ارتقا خواهیم داد.»

بارنیا گفت که اسرائیل به دنبال عوامل دخیل در توطئه‌ها و همچنین فرماندهانی که آنها را فرستاده‌اند خواهد رفت. او گفت: «بهای آن در اعماق ایران، در قلب تهران پرداخت خواهد شد.»

اسرائیل حکومت جمهوری اسلامی را بزرگترین دشمن خود می‌داند و به تهدید جمهوری اسلامی برای نابودی اسرائیل و حمایت از گروه های شبه نظامی متخاصم در مرزهای اسرائیل اشاره می‌کند. اسرائیل همچنین جمهوری اسلامی را به برنامه ریزی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم می‌کند.

جمهوری اسلامی، اسرائیل را به انجام تعدادی حملات مرگبار به دانشمندان و تأسیسات هسته‌ای در داخل ایران متهم کرده است، اگرچه اسرائیل به ندرت در مورد چنین عملیاتی اظهار نظر می‌کند.

XS
SM
MD
LG