لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

مقام اسرائیلی: به مذاکرات با ایران خوشبین است


یک مقام ارشد اسرائیلی می گوید اوبه نتیجه بخش بودن مذاکرات اتمی با ایران، به گونه ای احتیاط آمیز خوشبین است.

به گزارش منابع خبری اسرائیل، یووال اشتاینتز وزیر اطلاعات در مصاحبه ای با روزنامه جروزالم پست گفته ممکن است ماه ها طول بکشد تا نتایج ملموس مذاکرات بین ایران و گروه ۵+۱ نمودار شود، اما باید دید آیا ایرانی ها سرانجام تمایلی واقعی به دست کشیدن از برنامه تسلیحات اتمی نشان خواهند داد یانه.

اشتاینتز که برای گفت و گو با مقامات ارشد آمریکایی به واشنگتن آمده است، از اظهار نظر درباره لایحه جدید سنای آمریکا برای وضع تحریم های سخت ترعلیه ایران خودداری کرد، اما گفت بنیامین نتانیاهو نخست وزیراسرائیل تاکید کرده است فشار هرچه بیشتر باشد، شانس موفقیت دیپلماسی بیشتر خواهد شد.

لایحه جدید در حال حاضر در کمیته بانکداری سنا در دست بررسی است و ممکن است تا پایان سال درصحن سنا به رای گذاشته شود. کاخ سفید زمان تدوین لایحه را زیر سئوال کشیده و از قانونگذاران خواسته است تصویب آن را، در حالی که مذاکرات اتمی با ایران جریان دارد به تاخیر بیاندازد.

وزیر اطلاعات اسرائیل در مصاحبه با جروزالم پست همچنین گفت دراین باره که تبدیل شدن ایران به یک کشور دارای تسلیحات اتمی چه مدت طول خواهد کشید، اختلاف عمده ای بین تل آویو و واشنگتن وجود ندارد.
XS
SM
MD
LG