لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۹

وزیر دفاع اسرائيل: پایگاه هوایی کاشان محل «آموزش پهپادی» به شبه‌نظامیان خارجی است


پهپاد‌های ساخت ایران - آرشیو
پهپاد‌های ساخت ایران - آرشیو

وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید جمهوری اسلامی در یک پایگاه هوایی در نزدیکی شهر اصفهان طرز کار با پهپادها را به شبه‌نظامیان خارجی آموزش می‌دهد.

به گزارش رویترز، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائيل، این اظهارات را روز یکشنبه ۲۱ شهریور مطرح کرد.

این اتهام حدود یک ماه پس از‌ آن مطرح می‌شود که در پی یک حمله مرگبار به یک نفتکش تحت اداره یک اسرائيلی در نزدیکی عمان، فعالیت‌های پهپادی تهران زیر ذره‌بین جهانی قرار گرفت.

اسرائيل با استفاده از فشار‌های دیپلماتیک و حملات نظامی سعی کرده است با اقدامات ایران برای نفوذ بیشتر در منطقه با استفاده از شبه‌نظامیان متحد خود، مقابله کند.

دفتر بنی گانتز، می‌گوید اعلام به کارگیری «پایگاه هوایی کاشان» در شمال اصفهان برای آموزش «عوامل تروریستی از یمن، عراق، سوریه، و لبنان» برای استفاده از پهپاد‌های ساخت ایران، اطلاعات جدیدی است.

به نوشته رویترز، گانتز همچنین در جریان یک کنفرانس در دانشگاهی نزدیک تل آویو گفت که ایران سعی دارد دانش چگونگی تولید پهپادها در نوار غزه در جنوب اسرائيل را به آن منطقه منتقل کند.

دفتر نخست وزیر اسرائيل تصاویری ماهواره‌ای را ارائه کرده است که به نوشته رویترز، گفته شده است پهپادها در باندهای پایگاه کاشان را نشان می‌دهد. ایران هنوز به این ادعاها واکنشی نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG