لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۱

اسرائیل: حماس با اپ های جعلی دوستیابی قصد جاسوسی از سربازان اسرائیلی را داشت


تصویر آرشیوی از خالد مشعل، رهبر حماس. اسرائیل می گوید نیروهای حماس در شکل زنان جذاب سعی در فریب سربازان اسرائیلی ار داشتند
تصویر آرشیوی از خالد مشعل، رهبر حماس. اسرائیل می گوید نیروهای حماس در شکل زنان جذاب سعی در فریب سربازان اسرائیلی ار داشتند

ارتش اسرائیل می گوید گروه فلسطینی حماس سعی کرده است با استفاده از برنامه های جعلی دوست یابی اینترنتی از سربازان اسرائیلی جاسوسی کند.

به نوشته فاکس نیوز، «نیروهای دفاعی اسرائیل» روز سه شنبه اعلام کرد که این توطئه حماس را شناسایی کرده است.

اسرائیل می گوید حماس با استفاده از هویت های به سرقت رفته در شبکه های اجتماعی قصد داشته است اطلاعات شخصی سربازان اسرائیلی را بدست آورد و سپس با استفاده از بدافزارهایی که سربازان در تلفن های خود نصب می کنند، گوشی های هوشمند آنها را به «ابزاری برای دشمن» تبدیل کند و به اطلاعات حساس دست یابد.

اسرائیل می گوید پیکارجویان حماس ابتدا در سایت هایی نظیر فیس بوک، خود را به جای «زنان جذاب» جا می زنند و سپس مکالمه را به سایت های پیام رسان نظیر «واتس اپ» منتقل می کنند.

ارتش اسرائیل پس از آنکه سربازانش ده ها گزارش از دریافت پیام های مشکوک ارائه دادند، عملیات «قلب شکسته» را اجرا کرد و توطئه حماس را کشف کرد.

ارتش اسرائیل می گوید سه برنامه را که کنترل آنها دست حماس است، در «گوگل پلی» کشف کرده که حدود ۱۰۰ بار دانلود یا بارگذاری شده است. دو برنامه به نام های Glancelove و Winkchat ظاهرا برای دوست یابی بوده و برنامه سوم، Golden Cup، نیز ظاهرا قرار بوده است اطلاعاتی درباره جام جهانی روسیه بدهد.

یک مقام ارشد اسرائیلی به آسوشیتدپرس گفته است تلاش حماس به لطف رهنمودهای تازه ای که برای استفاده از تلفن های همراه به ارتش داده شده بود، نتیجه مخربی نداشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG