لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۲

ارتش اسرائیل: قتل پرستار فلسطینی عمدی نبوده است


آخرین تصاور از خانم نجار که در میان معترضان در نوار غزه بود.
آخرین تصاور از خانم نجار که در میان معترضان در نوار غزه بود.

ارتش اسرائیل با استناد به دریافت‌های اولیه هیات تحقیق پیرامون کشته شدن پرستار فلسطینی در غزه اعلام کرد که سربازان اسرائیلی از روی عمد این پرستار را هدف قرار نداده‌اند.

خبرگزاری رویترز از اورشلیم گزارش داد، رزان النجار پرستار ۲۱ ساله فلسطینی جمعه گذشته در خان یونس در جنوب غزه، در حال دویدن به سوی دیوار مرزی با اسرائیل، بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی کشته شد.

ارتش اسرائیل می‌گوید به موجب تحقیق، در آن روز در منطقه خان یونس چندین گلوله بیشتر شلیک نشده و در تیراندازی‌ها هم شخص خاصی هدف نبوده است. تحقیقات همچنان ادامه دارد و یافته‌ها به فرماندهی کل و از آنجا به دادستانی نظامی فرستاده خواهد شد.

کشته شدن خانم النجار موجی از اعتراض را در پی داشت.

مقام‌های پزشکی غزه می‌گویند، از آغاز راهپیمایی‌های فلسطینی‌های ساکن غزه در نزدیکی دیوار مرزی با اسرائیل از ۳۰ ماه مارس تا کنون ۱۲۰ فلسطینی کشته شده‌اند.

اسرائیل می‌گوید کشته شدگان از اعضای حماس هستند و این ستیزه جویان درصددند دیوار مرزی را در هم بشکنند و وارد اسرائیل بشوند.

ارتش اسرائیل ستیزه جویان فلسطینی در غزه را به حمله به سربازان در نزدیکی دیوار مرزی با آن کشور متهم می‌کند. فلسطینی‌ها می‌گویند راهپیمایان غیرمسلح بوده و ارتش اسرائیل با نیرویی که تناسب ندارد به مقابله با آنها رفته است.

راهپیمایان فلسطینی نام حرکت جاری خود را «حق بازگشت به خانه‌های از دست داده شده» عنوان می‌کنند.

روز شنبه هزاران نفر در غزه در مراسم خاکسپاری النجار شرکت داشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG