لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

حمله ارتش اسرائیل به محل تجمع نیروهای حماس و جهاد اسلامی در مدرسه‌ای در مرکز غزه


ارتش اسرائیل ۱۶ تیر هم اعلام کرد یک مدرسه‌ تحت مدیریت سازمان ملل در مرکز نوار غزه را که از سوی حماس به عنوان مرکز فرماندهی استفاده می‌شد، هدف حمله قرار داده است.
ارتش اسرائیل ۱۶ تیر هم اعلام کرد یک مدرسه‌ تحت مدیریت سازمان ملل در مرکز نوار غزه را که از سوی حماس به عنوان مرکز فرماندهی استفاده می‌شد، هدف حمله قرار داده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور عصر دوشنبه ۱۸ تیر گروهی از نیروهای دو گروه فلسطینی حماس و جهاد اسلامی را، که در مدرسه‌ای در نصیرات در مرکز غزه تجمع کرده بودند، مورد حمله قرار داده است.

ارتش اسرائیل از این گروه‌ها با عنوان «عاملان فعالیت تروریستی» یاد کرد و افزود، این نیروهای فلسطینی‌ عملیات خود را بر ضد اسرائیل از داخل مدرسه انجام می‌دادند و از این مکان به عنوان «سپر» اقدامات خود استفاده می‌کردند.

به گفته ارتش اسرائیل، در این حمله از «مهمات دقیق» استفاده شده تا آسیب به غیرنظامیان تا حد امکان کاهش یابد.

ارتش اسرائیل پیشتر در روز شنبه ۱۶ تیرماه هم اعلام کرد یک مدرسه‌ تحت مدیریت سازمان ملل متحد در مرکز نوار غزه را که از سوی نیروهای حماس به عنوان مرکز فرماندهی استفاده می‌شد، هدف حمله قرار داده است.

ارتش اسرائیل خاطرنشان کرد حماس پیوسته قوانین بین‌المللی را نقض کرده و به‌طور نظام‌مند از ساختمان‌ها و جمعیت غیرنظامی به عنوان «سپر انسانی» برای فعالیت‌های تروریستی علیه مردم اسرائیل استفاده می‌کند.

مدارس نوار غزه عمدتا زیر نظر آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی (آنروا) فعالیت می‌کنند. اسرائیل از میانه جنگ غزه، آنروا را به همدستی در حمله ۷ اکتبر حماس به اسرائیل متهم کرد.

نبرد اسرائیل با حماس از ۷ اکتبر (۱۵ مهر) سال گذشته و زمانی آغاز شد که این گروه تروریستی مورد حمایت جمهوری اسلامی با حمله به اسرائیل، بیش از ۱۲۰۰ تن را کشت و حدود ۲۵۰ نفر را گروگان گرفت.

بیش از صد تن از این گروگان‌ها، با گذشت حدود ۹ ماه از آغاز اسارت، همچنان ابزار چانه‌زنی فرماندهان گروه حماس با میانجی‌گران بین‌المللی، برای گرفتن امتیاز و پایان دادن به جنگ با اسرائیل هستند.

XS
SM
MD
LG