لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۳

ارتش اسرائیل پنج مرکز آموزشی تروریست‌های حماس را در شمال غزه بمباران کرد


عکس آرشیوی از حمله هوایی ارتش اسرائیل به غزه - ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۴
عکس آرشیوی از حمله هوایی ارتش اسرائیل به غزه - ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۴

همزمان با افتتاح سفارت جدید ایالات متحده در اورشلیم در روز دوشنبه و از سر گرفتن اعتراضات فلسطینی‌ها در نوار غزه، ارتش اسرائیل اعلام کرد پنج هدف گروه تروریستی حماس را در شمال غزه بمباران کرده است.

بنا بر اعلام سخنگوی «نیروهای دفاعی اسرائیل» جنگنده‌های اسرائیلی، در پاسخ به اقدامات خشونت‌بار چند ساعت گذشته حماس در امتداد مرزها، پنج مرکز آموزشی آن گروه تروریستی را در غزه هدف حمله هوایی قرار دادند.

نیروهای دفاعی اسرائیل در توئیتر، ضمن اعلام این خبر، اعلام کرد که حماس در فیسبوک از معترضان فلسطینی خواسته با عبور از حفاظهای مرزی به اسرائیل نفوذ کنند؛ که این امنیت هزازان اسرائیلی را به خطر می‌اندازد.

سخنگوی ارتش اسرائیل همچنین در توئیت جداگانه‌ای اعلام کرد که اسرائیل علاوه بر حمله به پنج مرکز مذکور، در واکنش به تیراندازی حماس به نیروهای امنیتی اسرائیل، دو موضع دیگر حماس را در شمال شهر غزه هدف قرار داد.

هزاران فلسطینی از بامداد روز دوشنبه در امتداد مرزهای مشترک نوار غزه با اسرائیل اعتراض خود را به افتتاح سفارت آمریکا در اورشلیم از سر گرفتند، که با برخورد نیروهای اسرائیلی همراه شد و دست کم ۴۱ کشته بر جای گذاشت.

از آذر ماه گذشته که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دستور انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم را صادر کرد، اعتراض فلسطینی‌ها در نوار غزه شروع شد؛ که در این پنج ماه دست کم ۵۴ نفر کشته شدند.

درگیری های امروز، سنگین‌ترین تلفات در یک روز را، از جنگ سال ۲۰۱۴ به این طرف رقم زه است. این در حالی است که ارتش اسرائیل پیشتر به فلسطینی‌ها هشدار داده بود که تلاش برای عبور از مرز با برخورد روبرو می‌شود.

اسرائیل حماس را یک گروه ترویستی می داند. ایالات متحده نیز در سال ۱۹۹۷ میلادی این گروه فلسطینی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG