لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

رزمایش نظامی اسرائیل برای تمرین حمله به مواضع حزب‌الله و ایران ارتش اسرائیل برای آماده‌سازی سربازانش با هدف مقابله با جمهوری اسلامی ایران و نیروهای حزب الله لبنان، در حال برگزاری رزمایش نظامی دفاعی، در قبرس است.
در این رزمایش که با همراهی نیروهای گارد ملی قبرس برگزار می‌شود، نیروهای هوایی، دریایی، یگان مهندسی، رزمی، نیروهای اطلاعاتی و اداره دفاع سایبری به همراه نیروی زمینی ارتش اسرائیل، نبرد با جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی‌اش در منطقه از جمله حزب الله لبنان را بازسازی می‌کنند.

پایگاه خبری فیلینیوز قبرس اعلام کرد: این رزمایش بزرگ‌ترین مانور نظامی مشترک این کشور با اسرائیل است. ارتش اسرائیل هم با مهم خواندن این رزمایش اعلام کرد: این تمرین نظامی از نظر گستردگی و یگان‌های حاضر، در نوع خود، در جهان کم‌نظیر است. براساس اعلام ارتش اسرائیل هدف از این رزمایش، ارتقاء آمادگی نیروها و افزایش توان آنها برای انجام مأموریت‌ها «در عمق خاک دشمن و در عین حال ترکیب و به حداکثر رساندن قابلیت‌های چند رشته‌ای» است.

این رزمایش شامل کمک هلیکوپترهای رزمی به نیروهای زمینی، تخلیه مجروحان توسط هلیکوپترهای تهاجمی، هدایت و همراهی نیروهای زمینی و همچنین رها کردن تجهیزات لجستیکی توسط هواپیماهای ترابری نیروی هوایی ارتش خواهد بود.

اسرائیل در طول ماه مه، ماهی که آنرا «ماه جنگ» نامگذاری کرد، مشغول برگزاری رزمایش‌های نظامی گوناگون بود. این رزمایش یکماهه دو روز دیگر پایان می‌یابد.

بر اساس اعلام ارتش اسرائیل یکی از مهمترین بخش‌های این سلسله رزمایش، شبیه‌سازی تهاجم به پایگاههای اتمی ایران بوده‌ است که در آن با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی و گردآوری دقیق بانکهای اطلاعاتی، حمله گسترده نظامی به تاسیسات هسته‌ای زیرزمینی و اهداف نظامی ایران اجرا خواهد شد.

این رزمایش در حالی برگزار می‌شود که با توجه به توقف طولانی مذاکرات احیای برجام و عدم‌ اطمینان جهانی از بازگشت ایران به توافق هسته‌ای، اسرائیل بار دیگر تاکید کرده اجازه نخواهد داد ایران به «کشوری هسته‌ای» تبدیل شود.

اسرائیل، قبرس و یونان، متحدان نزدیکی هستند و منافع استراتژیک مشترکی دارند.

XS
SM
MD
LG