لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۹

فرانسه اقلام پزشکی بیشتر به غزه می‌فرستد


آمبولانس‌ها در مصر منتظر حرکت به سمت بخش مصری گذرگاه رفح هستند
آمبولانس‌ها در مصر منتظر حرکت به سمت بخش مصری گذرگاه رفح هستند

دفتر امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور تجهیزات پزشکی بیشتر، و دومین کشتی بیمارستانی را به غزه می‌فرستد.

به نوشته رویترز، فرانسه در آغاز هفته یک هواپیما با بیش از ۱۰ تن تجهیزات پزشکی ارسال می‌کند و در پروازهای کمک‌های پزشکی اتحادیه اروپا در ۲ و ۹ آذر مشارکت خواهد کرد.

فرانسه همچنین در حال آماده سازی دومین کشتی بیمارستانی به نام دیکسمود است که یک ناو بالگردبر است و در روزهای آینده وارد مصر می شود.

پیشتر یک ناو بالگردبر فرانسه که حدود ۶۰ تخت و دو بلوک عملیاتی دارد به عنوان اولین کشتی بیمارستانی فرانسه در منطقه مستقر شد.

بیانیه دفتر مکرون می‌گوید فرانسه همچنین هواپیماهای غیرنظامی و نظامی را برای بیرون بردن کودکان بیمار یا مجروح از غزه مستقر می‌کند.

در اوایل ماه جاری میلادی، هواپیماهای فرانسوی ۵۴ تن کمک را از طریق مصر به غزه رساندند.

گروه فلسطینی حماس که تحت حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی است و باریکه غزه را در کنترل دارد، روز ۱۵ مهر به اسرائیل حمله کرد، دست‌کم ۱۲۰۰ تن را کشت و بیش از ۲۴۰ تن، از جمله کودکان، زنان و سالمندان را به گروگان گرفت.

ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند.

در پی حمله ناگهانی حماس به اسرائيل، این کشور یورش همه جانبه‌ای را به غزه با هدف نابود کردن توانایی نظامی حماس آغاز کرد.

اسرائيل درباره کشته‌شدگان فلسطینی در نوار غزه می‌گوید که حماس از مردم غزه به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند و پشت آنها و زیرساخت‌های غیرنظامی، خود را پنهان می‌کند.

XS
SM
MD
LG