لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۰

اسرائیل ۳۷ فلسطینی دیگر را بازداشت کرد


عکس آرشیوی
عکس آرشیوی
ارتش اسرائیل یکشنبه شب، ۳۷ فلسطینی دیگر را در ارتباط با ناپدید شدن ۳ نوجوان اسرائیلی بازداشت کرد. این اقدام اسرائیل همچنین در راستای سرکوب گروه حماس انجام گرفته است.

گزارشی از درگیری میان سربازان اسرائیلی با افراد فلسطینی در کرانه باختری دریافت نشده است. ارتش اسرائیل از روز ۲۲ خرداد که ۳ نوجوان آن کشور ناپدید شدند، ۳۶۱ فلسطینی را بازداشت و گروه حماس را متهم به ربودن آنها کرده است.

گروه حماس به رد یا پذیرش مسئولیت گمشدن سه نوجوانان اسرائیلی اشاره‌ای نکرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت، عملیات یکشنبه شب در شهرهای جنین و الخلیل انجام شد. بیشتر پیکارجویان فلسطینی در کرانه باختری، در جنین سنگر گرفته‌اند و الخلیل نزدیکترین شهر به محلی است که نوجوانان اسرائیلی آخرین بار در آن مشاهده شده‌اند.

در پی بحران اخیر، تنش‌ها در کرانه باختری بالاگرفته است. مقام‌های فلسطینی می‌گویند نیروهای اسرائیلی به شهرهای بیت لحم و نابلس هم وارد شدند.

مسئولان بیمارستان‌ها در کرانه باختری می‌گویند از شروع درگیری‌ها در پی گم شدن سه نوجوانان اسرائیلی، چهار فلسطینی کشته شده‌اند.

به دنبال ناپدید شدن این سه نوجوان و دستگیری‌های متعاقب آن، اسرائیل، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی را به خاطر توافق وحدت با حماس تحت فشار شدید قرار داده، و خواستار لغو توافق شده است.

محمود عباس ربودن نوجوانان اسرائیلی را محکوم کرده و نیروهای امنیتی تحت فرمان او به جستجو برای یافتن آنها کمک می‌کنند. همکاری آقای عباس با نیروهای اسرائیلی بعضی از فلسطینی‌ها را خشمگین کرده است.

آقای عباس اما اقدام اسرائیلی‌ها در دستگیری‌های گسترده فلسطینیان را «مجازات جمعی» خوانده و از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا برای پایان دادن به «تاخت و تاز» اسرائیلی‌ها تشکیل جلسه دهد.

ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و اسرائیل، حماس را گروهی تروریستی دانسته و ارتباط خود را با آن قطع کرده‌اند.
XS
SM
MD
LG