لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۰

دو فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی کشته شدند


سربازان اسرائیلی در حال موضع گیری در یک روستای فلسطینی برای یافتن سه نوجوان گمشده اسرائیلی - قَبَطیه، اول تیر
سربازان اسرائیلی در حال موضع گیری در یک روستای فلسطینی برای یافتن سه نوجوان گمشده اسرائیلی - قَبَطیه، اول تیر
در حالی که جستجو برای سه نوجوان ربوده شده اسرائیلی ادامه دارد، در درگیری‌های جداگانه‌ای در کرانه باختری رود اردن، دو فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی کشته شدند.

اسرائیل روز یکشنبه گفت یکی از این دو نفر در شهر نابلس زمانی هدف گلوله قرار گرفت که به شلیک هوایی سربازان اسرائیلی برای هشدار بی‌اعتنایی کرد و «با حالتی تهدیدآمیز» به حرکت خود به سوی آنها ادامه داد. خانواده شهورند فلسطینی کشته شده به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند او مبتلا به عقب ماندگی ذهنی بوده است.

فرد دیگر نیز در رام الله به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شد.

سه نوجوان اسرائیلی که یکی از آنها گذرنامه آمریکایی داشت، روز ۲۲ خرداد در جنوب کرانه باختری ناپدید شدند. اسرائیل پیکارجویان حماس را متهم به ربودن آن ها کرده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ناپدیدشدن سه نوجوان اسرائیلی را نتیجه مستقیم آشتی گروه فتح با حماس و تشکیل دولت وحدت فلسطین با همکاری گروه حماس خوانده است. اسرائیل حماس را یک گروه تروریستی قلمداد می کند.

سخنگوی دولت فلسطین گفته این سه نوجوان اسرائیلی در بخشی از کرانه باختری که تحت کنترل اسرائیل قرار دارد، ناپدید شده‌اند و تشکیلات خودگردان فلسطینی در جستجو برای یافتن آنها با مقامات اسرائیل همکاری می‌کند.
XS
SM
MD
LG