لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

ارتش اسرائیل برای نخستین بار یک فرمانده در «پروژه ایران» منصوب کرد؛ هدف: مقابله با تهدیدها


برای نخستین بار در تاریخ ارتش اسرائیل، این نهاد نظامی فردی را صرفا برای فرماندهی «پروژه ایران» که با هدف مقابله با تهدیدهای جمهوری اسلامی تشکیل شده، منصوب کرده است.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، ژنرال گادی آیزنکوت رئیس ستادکل نیروهای دفاعی اسرائیل سرلشگر نیتزان آلون را به سمت فرماندهی این پروژه منصوب کرده است.

در این گزارش آمده است، سرلشگر آلون هفته پیش در آمریکا بوده که ضمن آن با ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی ایالات متحده دیدار داشته است.

این نشریه اسرائیلی نوشته است، مقابله با برنامه هسته‌ای ایران، هماهنگی داده‌های اطلاعاتی با دیگر کشورها، و مقابله با استقرار ایران در سوریه از وظایف این نهاد تازه تاسیس است.

جمهوری اسلامی ایران از زمان روی کار آمدن، اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و همواره برخی مقام های این کشور از نابودی اسرائیل گفته اند. چند سال پیش به تبعیت از صحبت های علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، یک ساعت شمار برای نابودی اسرائیل در یک میدان تهران نصب شد.

در مقابل مقام های اسرائیل بارها به کشورهای غربی گوشزد کرده اند که هدف جمهوری اسلامی ایران نابودی اسرائیل است. نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از مخالفان توافق هسته ای بود و در ماههای اخیر مذاکرات زیادی با کشورهای غربی برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران داشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG