لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۰

اسرائیل: ۳۰۸ سرباز کشته شده و ۲۲۲ نفر گروگان حماس هستند


توپخانه ارتش اسرائیل علیه حماس در غزه
توپخانه ارتش اسرائیل علیه حماس در غزه

به گزارش خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، ارتش اسرائیل می‌گوید با مرگ یک سرباز دیگر، تاکنون ۳۰۸ سرباز اسرائیلی در جنگ با حماس کشته شده است.

مجموع کشته‌های اسرائیل در جنگ با حماس دستکم ۱۴۰۰ نفر است که به جز ۳۰۸ نفر که نظامی بودند، دیگر قربانیان شهروندان عادی و غیرنظامی هستند.

در تازه‌ترین به‌روز رسانی، ارتش اسرائیل تعداد گروگان‌ها در دست حماس را ۲۲۲ نفر اعلام کرد. پیش از این، این آمار ۲۱۲ نفر اعلام شده بود.

بنابر این گزارش، نیروهای اسرائیل با نزدیک شدن به مرز غزه قصد داشتند باقی اجساد کشته‌های حمله تروریستی حماس را جمع آوری کنند اما با تیراندازی نیروهای حماس روبه‌رو شدند و دست‌کم یک سرباز اسرائیلی کشته شد. حماس مدعی شده سربازان اسرائیلی وارد غزه شده بودند.

محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطینی
محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطینی

در سوی دیگر، محمد اشتیه، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز مدعی شد که در حملات اسرائیل به غزه ۱۸۰۰ کودک کشته شدند. او خواستار توقف حملات به غزه و افزایش کمک رسانی شد. اسرائیل می‌گوید در حملات ۱۵ مهر حماس صدها کودک کشته شدند یا گروگان گرفته شدند.

ارتش اسرائیل می‌گوید از مردم در شمال غزه خواسته به جنوب این منطقه بروند و تاکید کرده اهداف اسرائیل مواضع حماس، تونل‌ها و مراکز تسلیحاتی این گروه است.

XS
SM
MD
LG