لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

«جلاد داعش تمایل به خودکشی داشت»


ایمیل های منتشر شده از محمد اموازی، فردی که گفته می شود در ویدیوهای داعش ظاهر می شود و سر گروگان های گروه «دولت اسلامی» را از بدن جدا می کرد، حاکی از آن است که او پیش از ترک بریتانیا، به خودکشی گرایش داشته است.

پنج سال پیش، محمد اموازی در ایمیلی برای یکی از خبرنگاران مجله بریتانیایی دیلی میل از تمایل به خوردن تعداد زیادی قرص خواب آور و خوابیدن برای همیشه و رها شدن از دست سرویس امنیتی بریتانیا حرف زده بود.

روزنامه واشنگتن پست روز پنجشنبه گذشته هویت محمد اموازی را فاش کرد.

طبق گزارش روزنامه‌های بریتانیایی نیز او ۲۶ یا ۲۷ ساله است. دوستان اموازی گفته‌اند که او قد بلندی دارد. بر اساس گزارش‌ها، وی متولد کویت است.

از سوی دیگر، در رابطه با سه دختر ۱۶ و ۱۷ ساله بریتانیایی که از لندن به استانبول در ترکیه رفته اند، تا به «دولت اسلامی» بپیوندند، تلویزیون دولتی چین با انتشار تصاویری گزارش داد که آنها آخرین بار در ایستگاه اتوبوس بایرام پاشا در استانبول دیده شده اند.

در همین حال، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان در مراسم عشاء ربانی در میدان سن پیتر از «دولت اسلامی» خواست آسوری های به گروگان گرفته شده را آزاد کند.

هفته گذشته، پیکارجویان «دولت اسلامی» بیش از ۲۲۰ مسیحی آسوری ساکن شرق و شمال سوریه را ربودند. پاپ فرانسیس گفت جهان این بیگناهان را فراموش نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG