لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۵

خودداری کاخ سفید از اظهار نظر درباره هویت «جان جهادی»


جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید

سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه از تایید یا تکذیب خبر شناسایی هویت واقعی فردی که مسئول گردن زدن شهروندان آمریکا، بریتانیا و ژاپن بوده و به «جلاد» یا «قصاب» داعش معروف شده است، خودداری کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست پیشتر از افشای هویت داعشی سیاه‌پوشی خبر داد که در ویدیوهای منتشر شده داعش، با لهجه بریتانیایی صحبت می‌کند و گردن گروگان‌های آن گروه افراطی را می‌زند.

به نوشته واشنگتن پست، نام واقعی این فرد که به «جان جهادی» شهرت دارد، به گفته دوستان او و آشنایان به پرونده «محمد اموازی» است.

جاش ارنست در واکنش به این خبر گفت «من در موقعیتی نیستم که این موضوع را تایید یا تکذیب کنم، که فرد نام برده شده در این گزارش‌ها همان فردی است که ما دنبالش بودیم. اما تعهد ایالات متحده و رئیس جمهوری در دادن این تضمین، از هر زمانی قوی‌تر است، که ما تروریست‌هایی که مسئول قتل شهروندان آمریکایی هستند را پیدا می‌کنیم و آنها باید پاسخگوی اعمال خود باشند.»

نام این پیکارجوی گروه موسوم به دولت اسلامی که جلوی دوربین، با چاقو اقدام به بریدن سر گروگان‌ها می‌کرد، ابتدا در واشنگتن پست افشا شد، اما دو مقام آمریکایی و بریتانیایی که نخواستند نامشان فاش شود، به خبرگزاری رویترز تایید کردند که «جان جهادی» همان محمد اموازی است.

XS
SM
MD
LG