لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۳

بیشترین توییت های حامیان داعش از عربستان است


نشریه ایندیپندنت در نموداری، داده های آماری موسسه تحقیقاتی استاتیستا را جمع بندی کرده که نشان می دهد بیشترین توییت های حامیان داعش از عربستان است.

موسسه استاتیستا، توییت هایی را که در حمایت از گروه داعش از کشورهای مختلف جهان نوشته و ارسال شده را جمع آوری و مطالعه کرده و اینطور نتیجه گرفته است که بیشترین شمار توییت های مدافع داعش از خاک عربستان سعودی در این شبکه اجتماعی فراگیر به اشتراک گذاشته شده است.

پس از عربستان، سوریه و عراق قرار دارند و آمریکا در مقام چهارم جدول از نظر بیشترین تعداد توییت های حمایتی از داعش است. مصر، کویت، ترکیه، مناطق فلسطینی، لبنان، بریتانیا، و تونس به ترتیب در مراحل بعدی قرار دارند.

​بلژیک قلب داعش در اروپا

به دنبال حمله های تروریستی پاریس پلیس ردپای مهاجمان را در بروکسل یافت و در منطقه مولنبیک در شرق مرکز بروکسل، هفت مظنون را بازداشت کرد.

کارشناسان می گویند مغز متفکر توطئه پاریس، عبدالحمید أباعود که در بلژیک متولد شده، نقشه اش را از همین محله رهبری کرده است.

سازمان تهیه آمار استاتیستا در مطالعات خود نتیجه گرفته است که بلژیک در میان کشورهای اتحادیه اروپا، به نسبت جمعیت دارای بالاترین شمار اعضای داعش است. این سازمان می گوید ۵۰۰ بلژیکی به عنوان اعضای خارجی گروه افراطی اسلامی داعش به آن پیوسته اند.

تحلیلگران دلایل متعددی را برای سهم بالای بلژیک در صدور افراط گرایان برشمرده اند، از موج مهاجران پس از جنگ در شمال آفریقا گرفته تا تاثیر واعظان افراطی، محله های فقیرنشین مهاجران، محرومیت، فقر و حاشیه نشینی.

افراط گرایی اسلامی تاریخ دیرپایی در بلژیک دارد. با آن که حملات ناشی از تفکر اسلامی در خاک بلژیک کمتر اتفاق افتاده اما شهروندان این کشور مشارکت چشمگیری در حملات تروریستی در خارج از بلژیک داشته اند.

کمیسر پلیس بلژیک گفته است که ۴۷۴ بلژیکی مرتبط با درگیری های سوریه شناسایی شده اند که ۱۳۰ نفرشان به کشور بازگشته، ۷۷ نفر کشته شده اند و بیش از ۲۰۰ نفر هنوز در سوریه هستند.

XS
SM
MD
LG