لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۷

در حملات داعش و طالبان در افغانستان ۲۲ سرباز ارتش این کشور کشته شدند


عکس آرشیو؛ حمله انتحاری در افغانستان
عکس آرشیو؛ حمله انتحاری در افغانستان

مقامات افغانستان خبر از حمله پیکارجویان داعش به یک ایست بازرسی در شرق افغانستان دادند که در آن ۱۷ سرباز افغانستان کشته شدند.

احمد علی حضرت، رئیس شورای ولایت «ننگرهار» در شرق افغنستان، روز جمعه گفت این حمله پنجشنبه شب در بخش «ده بابا» در شرق این ولایت صورت گرفته است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از احمد علی حضرت می گوید پیکارجویان داعش شبانه و از سه جبهه مختلف به مقر ایست بازرسی ارتش حمله کردند. درگیری میان این پیکارجویان و نیروهای امنیتی چندین ساعت به طول انجامید و در نتیجه آن ۱۷ سرباز ارتش افغانستان جان خود را از دست دادند.

ژنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گزارش داده است که در درگیری ها میان پیکارجویان داعش و نیروهای افغان، ۲۱ پیکارجوی داعش نیز کشته شده اند.

از سویی دیگر، یک مقام ولایتی افغانستان خبر داد که نیروهای طالبان روز جمعه به چندین مقر نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت «کنر» در شرق افغانستان حمله کرده و پنج سرباز افغان را کشته اند.

وحیدالله کلیمزی، فرماندار ولایت کنر می گوید درگیری ها میان پیکارجویان طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان دو ساعت طول کشیده و نیروهای امنیتی موفق شدند نیروها طالبان را از منطقه بیرون رانند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG