لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۵

داعش مسئولیت حمله مرگبار به سربازان مصری را بر عهده گرفت


مراسم تشییع جنازه سربازان مصری.
مراسم تشییع جنازه سربازان مصری.

در یکی از مرگبارترین حملات اخیر به نیروهای امنیتی مصر، یک شعبه از گروه خودخوانده دولت اسلامی، داعش، مسئولیت حمله به یک کارخانه تصفیه آب در شبه‌جزیره سینا در مصر را برعهده گرفته است. این حمله موجب کشته شدن دستکم ۱۱ سرباز مصری شد.

به گفته ارتش مصر، دستکم ۵ سرباز دیگر نیز در این حمله که روز شنبه صورت گرفت مجروح شدند. ستیزه گران وابسته به داعش در یک ایستگاه بازرسی در مرکز پمپاژ آب در قنطره در استان اسماعیلیه به سربازان حمله کرده و سپس گریختند. ارتش می‌افزاید سربازان به تعقیب مهاجمان در ناحیه‌ای دورافتاده در شمال شبه جزیره سینا پرداختند.

به گفته دفتر عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، وی دیروز یکشنبه در ملاقات با فرماندهان نظامی ارشد خود پیامدهای حمله را مورد بحث قرار داد. گروه افراطی داعش طی بیانیه‌ای مسئولیت حمله را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران نفر در روز یکشنبه در چندین مراسم جداگانه تشییع جنازه برای کشته شدگان حضور یافتند. این حمله در حالی رخ داد که مصر با قیامی به رهبری داعِش در شبه جزیره سینا دست و پنجه نرم میکند. این قیام متعاقب سرنگونی رژیم یک رئیس جمهوری اسلامگرا توسط ارتش در سال ۲۰۱۳ میلادی تشدید یافت. از آن زمان، ستیزه گران به حملات متعددی دست زده‌اند که عمدتاً نیروهای امنیتی مصر و مسیحیان را آماج خود قرار داده است.

XS
SM
MD
LG