لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۲

پرچم عراق بر فراز مجتمع دولتی رمادی برافراشته شد


ارتش عراق روز یکشنبه اعلام کرد که سربازان عراقی شهر رمادی را از تصرف گروه داعش خارج کردند و آنطور که یحیی رسول سخنگوی ارتش عراق گفت، پرچم این کشور را به نشان نخستین پیروزی عمده در مقابل داعش، بر فراز مجتمع دولتی در مرکز شهر برافراشتند.

رمادی در استان الانبار واقع در ۱۱۰ کیلومتری بغداد، طی یک شکست عمده برای نیروهای دولتی عراق در مقابل گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی یا داعش، در ماه مه به دست دولت اسلامی افتاد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، تلویزیون عراق سربازان این کشور را در حال شادمانی و قربانی کردن گوسفند به مناسبت آنچه که دولت عراق "آزادسازی" شهر خوانده، نشان داد.

دستاورد چشمگیر

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا با پشتیبانی هوایی و حمله به مواضع داعش در عملیات رمادی شرکت داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز ستیو ورن، سخنگوی نیروهای ائتلاف گفت "پاکسازی مرکز دولتی دستاوردی چشمگیر و نتیجه ماه ها کار سخت توسط ارتش عراق، مرکز مبارزه با تروریسم، نیروی هوایی عراق، و رزمندگان محلی، پلیس دولتی و نیروهای قبیله ای است." او گفت نیروهای ائتلاف بیش از ۶۳۰ حمله هوایی را طی شش ماه اخیر در منطقه رمادی انجام داده اند.

به گزارش خبرگزاری ها تنها در هفته گذشته و در جریان عملیات فوق، مواضع پیکارجویان داعش در این شهر دست کم در ۲۹ مورد هدف حمله هوایی قرار گرفتند.

شهر رمادی در مرکز عراق با جاده هایی به اردن و سوریه اهمیت استراتژیک دارد و استان انبار مرکز جمعیت سنی عراق به شمار می رود.

یحیی رسول سخنگوی ارتش عراق با بیان این که نیروهای ارتش دیگر شهرها را نیز از دست داعش خواهند گرفت، گفت "ما جاهای دیگری مثل جرف الناصر، تکریت، بیجی و دیگر مناطق را نیز آزاد خواهیم کرد."

XS
SM
MD
LG