لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

درگیری شدید نیروهای ویژه ارتش عراق و داعش در دانشگاه موصل


پیشروی نیروهای ویژه عراقی در داخل دانشگاه موصل
پیشروی نیروهای ویژه عراقی در داخل دانشگاه موصل

مقامات ارتش عراق روز شنبه گفتند در حالیکه نیروهای ویژه این کشور، بیشتر پیکارجویان داعش را از محوطه دانشگاه موصل بیرون رانده اند، یگان های ویژه پلیس عراق نیز موفق شده اند مناطق وسیعی در حومه رود دجله را از کنترل نیروهای داعش خارج کنند.

درگیری ها میان نیروهای ضد تروریسم عراقی و پیکارجویان داعش در محوطه دانشگاه موصل روز شنبه ۲۵ دی ماه وارد روز دوم خود شده است.

ژنرال عبد الوهاب الساعدی از ستاد ضدتروریسم عراق به خبرگزاری رویترز گفت «درگیری ها هنوز ادامه دارند. ما وارد دانشگاه شدیم و دانشکده فنی، دندانپزشکی، و آثار باستانی را از نیروهای داعش پاکسازی کردیم. در ساعات آینده آنرا کاملا (از دست نیروهای داعش) آزاد خواهیم کرد.»

به گفته مقامات ارتش عراق، دانشگاه موصل نیز از موقعیت استراتژیک عمده ای برخوردار است. تسخیر کامل این دانشگاه به نیروهای عراقی کمک خواهد کرد تا پیشروی سریعتری به سوی رود دجله از سوی شمال شرقی شهر موصل داشته باشند.

خبرگزاری رویترز به نقل از رئیس ستاد ضد‌تروریسم عراق گفت نیروهای امنیتی عراقی در شرف تسخیر کامل ساحل شرقی رود دجله هستند.

رود دجله که موصل را از شمال تا جنوب شهر جریان دارد و شهر را به دو نیم شرقی و غربی تقسیم می کند از اهمیت استراتژیک زیادی در عملیات آزادسازی موصل برخوردار است. تصرف مناطق شرقی موصل به ارتش عراق کمک خواهد کرد تا حملات خود به نواحی غربی را که هم اکنون تحت کنترل کامل داعش قرار دارند آغاز کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG