لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۹

مهاجمان ۸ سرباز عراقی را گردن زدند


lمردان مسلح سنی در شهر فلوچه گشت می زنند
lمردان مسلح سنی در شهر فلوچه گشت می زنند
شبه نظامیان عراق در حمله شبانه به پادگان های نظامی در یک ناحیه دور افتاده در حومه شهر موصل ۱۵ سرباز را کشتند. این حمله جدید ترین ضربه به کوشش های دولت برای برقراری ثبات در کشور توصیف شده است.

مقامات عراق روز سه شنبه گفتند شمار نامعینی از مردان مسلح شامگاه دوشنبه به پادگان ها در روستای عین الجیش در حومه شهر موصل حمله کردند.

در آنجا سربازان از خط لوله ای که نفت خام را به بازارهای بین المللی می فرستد، و از یک بزرگراه در نزدیکی آن، حفاظت می کنند. حمله به این خط لوله در ناحیه نزدیک به موصل، قرار گاه سابق شورشیان در حدود ۳۶۰ کیلومتری شمال غربی بغداد، عادی است.
مهاجمان در حمله خود ۸ تن ازسربازان را گردن زدند، در حالی که بقیه را با گلوله کشتند.

روز سه شنبه همچنین زدوخوردهای پراکنده در بخش هایی از رمادی ادامه یافت. در فلوجه، شبه نظامیان نقابدار مسلح مرتبط با القاعده با لباس های سنتی افغان در تقاطع های اصلی شهر، در حالی که کارت های شناسایی رهگذران را بازرسی می کردند، دیده می شدند.

نیروهای دولتی تاکنون نتوانسته اند در نبرد با شبه نظامیان گروه امارت اسلامی در عراق و شام در استان انبار، موفقیت قابل ملاحظه ای کسب کنند.

بر اساس ارقام سازمان ملل متحد، سال پیش عراق شاهد بالاترین شمار کشته شدگان از زمان آغاز خونریزی های فرقه ای در ۲۰۰۷ بود. در سال گذشته ۸۶۸۶ تن در برخوردهای عراق کشته شدند.
XS
SM
MD
LG