لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۸

وزیر دفاع آمریکا از رهبران عراق خواست جنگ با داعش را سرعت بخشند


 وزیر دفاع آمریکا با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.
وزیر دفاع آمریکا با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده روز چهارشنبه وارد عراق شد و از رهبران عراقی خواست جنگ با "دولت اسلامی" یا داعش را سرعت بخشند.

دیدار از عراق بخشی از سفر کارتر برای جذب کمک های بیشتر بین المللی در جنگ با داعش است.

اشتون کارتر در بغداد با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق دیدار و همچنین با وزیر دفاع عراق گفتگو کرد.

او همچنین در عراق با فرماندهان آمریکایی گفتگو کرد تا ارزیابی آنها و همچنین مقامات عراقی از جنگ با داعش را بشنود و اینکه چه کارهای بیشتری به عقیده آنها برای تضعیف و نابودی داعش باید انجام شود.

آمریکا از ماه اوت ۲۰۱۴ از نیروهای عراقی پشتیبانی هوایی کرده است و تاکنون گزینه اعزام نیروی زمینی برای مبارزه با داعش را رد کرده است.

پیکارجویان داعش بخش های وسیعی در شمال و غرب عراق از جمله چند شهر عمده این کشور را تحت کنترل خود دارند.

کارتر پیش از سفر به عراق، به ترکیه رفته بود و از مقامات ترکیه خواسته بود که از ائتلاف تحت رهبری آمریکا پشتیبانی بیشتر زمینی و هوایی کند. او همچنین از ترکیه خواست برای جلوگیری از ورود پیکارجویان به سوریه، کنترل بهتری بر مرزهایش اعمال کند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین از آنچه عربستان ائتلاف جدید ۳۴ کشور اسلامی برای مبارزه با تروریسم خواند، استقبال کرد. نام ایران در فهرست این کشورهای اسلامی قرار ندارد.

اشتون کارتر گفت او و دیگران به طور مرتب از عربستان سعودی و دیگر کشورها خواسته بودند که در کمپین مبارزه با داعش فعالتر باشند. وزیر امورخارجه عربستان اعزام نیروی زمینی را برای مبارزه با تروریسم رد نکرد.

XS
SM
MD
LG