لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۹

حمله پیکارجویان داعش به مرکز رمادی در استان انبار


عکس آرشیوی از نیروهای امنیتی عراق و رزمندگان طوایف محلی در حومه رمادی، استان انبار
عکس آرشیوی از نیروهای امنیتی عراق و رزمندگان طوایف محلی در حومه رمادی، استان انبار

پیکارجویان گروه موسوم به «دولت اسلامی» روز جمعه به یک مجتمع دولتی در رمادی، مرکز استان انبار در غرب عراق حمله کردند. حمله شورشیان، که به نظر می‌رسد در انتقام از پیوستن طوایف سنی به نیروهای دولتی عراق برای مبارزه با داعش صورت گرفته، ۲۵ شبه‌نظامی سنی کشته شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات محلی می‌گوید پیکارجویان داعش، در حمله‌ای ظاهراً هماهنگ برای به دست گرفتن کنترل کامل شهر، از بام ساختمان‌ها آتش گشودند، در حالی که نیروهای امنیتی عراق و شبه‌نظامیان محلی سعی داشتند از پیشروی آنها جلوگیری کنند.

در این میان یک عضو شورای استانی هم به خبرگزاری رویترز گفت امامان مساجد از تمام کسانی که می‌توانند اسلحه به دست بگیرند خواسته‌اند با مهاجمان مقابله کنند.

پیکارجویان گروه دولت اسلامی (داعش) هم اینک بیشتر مناطق رمادی و استان انبار را در تصرف خود دارند و از دست دادن مناطق باقی مانده برای نیروهای دولتی، پس از آن که محاصره بزرگترین پالایشگاه نفت در بیجی را درهم شکستند، یک شکست عمده خواهد بود.

به گزارش رویترز پیکارجویان داعش همچنین به حملاتی هماهنگ در شرق و غرب رمادی، در حدود ۹۰ کیلومتری غرب بغداد، دست زدند.

در این میان، نخست وزیر ترکیه روز جمعه قول داد از اقلیم کردستان عراق در جنگ با پیکارجویان داعش حمایت کند و گفت امنیت منطقه، برای امنیت ترکیه نیز مهم است.

XS
SM
MD
LG