لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۶

پیشروی نیروهای بسیج مردمی عراق به سمت الکرمه


پیشروی نیروهای بسیج مردمی عراق به سمت الکرمه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

یکی از فرماندهان بسیج مردمی عراق اعلام کرد که پس از آزادسازی شهر تکریت به سمت الکرمه حرکت کرده‌اند و تقریبا منطقه را از وجود داعش پاکسازی کرده‌اند، اما به گفته او به دلیل مین‌های زیادی که داعش در اطراف شهر در زمین کار گذاشته‌اند، امکان ورود نیروهای مردمی به داخل شهر فراهم نیست.

به گزارش شپول عباسی خبرنگار اعزامی صدای آمریکا از اقلیم کردستان عراق، پنجشنبه شب یک عملیات انتخاری در تکریت صورت گرفت که تلفاتی هم بر جای گذاشت. این در حالی است که فرمانده ارتش عراق در عملیات تکریت گفته بود که تکریت را از وجود پیکارجویان داعش پاک‌سازی کرده‌اند.

شهر الکرمه یا گرمه، در مرکز عراق و در فاصله ۱۶ کیلومتری شمال شرق فلوجه در استان انبار واقع شده است. همزمان عملیات نظامی دولت عراق علیه مواضع گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی یا داعش، در استان انبار نیز همچنان ادامه دارد.

شب گذشته همچنین در کروک، یک تیم عملیاتی انتحاری از داعش که به داخل شهر نفوذ کرده بودند، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

گفته می‌شود این تیم شامل نیروهای ویژه داعش بودند و در بازجویی‌ها به محل دفن اسیرانی که در دستان داعش کشته شدند اشاره کردند، که تا به حال این موضوع برای نیروهای عراقی مبهم بود. بنابر اظهارات آنها، داعش مردم و نیروهای نظامی که به قتل می‌رسانند را در منطقه‌ای در غرب موصل دفن می‌کنند.

همزمان جو بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرده است که مبارزه علیه پیکارجویان داعش در مسیر درستی قرار دارد و نیروهای آمریکایی تا کنون ۱۳۰۰ حمله علیه مواضع داعش در عراق انجام داده است.

XS
SM
MD
LG