لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۶

معاون رئیس جمهوری آمریکا: جنگ با داعش در مسیر درستی قرار دارد


جو بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده
جو بایدن معاون رئیس جمهوری ایالات متحده

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده ادعای آن گروه از منتقدانی که می‌گویند مبارزه آمریکا با گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی یا داعش در عراق کند شده، و ایران و گروه‌های وابسته به آن در حال هدایت این مبارزات هستند، را رد کرد و گفت جنگ با داعش همچنان با توانی فزاینده ادامه دارد.

جوبایدن در ادامه سخنان روز پنجشنبه خود در دانشگاه پدافند ملی گفت «هزاران پیکارجوی داعش در صحنه نبرد کشته شده‌اند. توانایی آنها برای جذب نیرو و همچنین قدرت مانور آنها بسیار کاهش یافته است. رهبران این گروه از میان رفته‌اند و به خطوط تدارکاتی آنها صدمه وارد آمده است.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که تسلیحات، قرارگاه‌های بازرسی، مواضع جنگی، کارگاه‌های ساخت مواد منفجره و اماکن امن آنها نابود شده، افزود گزارش‌های رسیده حکایت از تضعیف روحیه آنها دارند و این که برخی از پیکارجویان داعش از جنگ امتناع می‌کنند.»

آقای بایدن همچنین گفت جنگ علیه داعش در مسیر درستی حرکت می‌کند، اما در این مبارزه هنوز راه طولانی در پیش رو است. وی در ادامه افزود «به این باور که آنها شکست ناپذیر هستند خدشه وارد شده، و این بسیار با اهمیت است.»

به گفته معاون رئیس جمهوری آمریکا جنگ با گروه موسوم به دولت اسلامی به نزدیکی و همکاری همه گروه‌های شیعه، سنی، کردهای عراق کمک کرده است.

آقای بایدن همچنین با تاکید بر این که ایالات متحده و متحدان آن در مبارزه با داعش همچنان در کنار عراق خواهند ایستاد، گفت «رهبران عراق نمی‌توانند آن فوریت سیاسی را که آنها را به این نقطه رسانده است، از دست بدهند. مسئولیت زیادی بر عهده نخست وزیر عراق است، اما نه فقط برای او. در نهایت تمامی رهبران عراق باید متحد شوند و مصالحه کنند؛ و این کار مشکلی است.»

XS
SM
MD
LG