لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۹

نیروی هوایی عراق: ۴ فروند از هواپیماهای اف۱۶ را به زودی تحویل می‌گیریم


نیروی هوایی عراق: هواپیماهای اف ۱۶ را تحویل خواهیم گرفت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

فرمانده نیروی هوایی عراق روز یکشنبه از تحویل ۴ فروند هواپیمای جنگنده اف ۱۶ خریداری شده عراق خبر داد.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا، فرمانده نیروی هوایی عراق اعلام کرد که آمریکا به زودی چهار فروند از ۳۶ فروند جنگنده اف ۱۶ سفارش داده شده توسط عراق را به ارتش این کشور تحویل می‌دهد.

اگر چه عراق پول بیشتر این هواپیماها را پرداخت کرده بود، اما ایالات متحده طی دو سال گذشته به دلیل وضعیت بد امنیتی در عراق از تحویل این جنگنده‌ها خودداری کرده بود.

پیش‌بینی می‌شود با ورود این جنگنده‌ها به نیروی هوایی عراق، توازن قدرت در نبرد با گروه افراطی داعش به نفع بغداد تغییر کند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع عراق اعلام کرد که در حمله هلی‌کوپترهای عراق به یک تجمع نیروهای داعش، حدود ۳۲ نفر کشته شدند که برخی از افراد برجسته این گروه، از جمله ابوعمار کویتی از رهبران و ابو عثمان سوئدی از مسئولان تبلیغات نیز در میان کشته‌ها بودند. هنوز وجود این افراد در میان کشته‌ها از سوی نهادهای دیگر تایید نشده است.

وزارت دفاع عراق همچنین اعلام کرده است که شهرهای فلوجه و رمادی همچنان در محاصره نیروهای ارتش و مردمی عراق هستند اما نیروهای ارتش توانسته‌اند راهی را برای خروج مردم از این دوشهر باز کنند تا مردم بتوانند پیش از کشیده شدن جنگ به مناطق مسکونی از شهرها خارج شوند.

XS
SM
MD
LG