لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۲

عشایر آموزش دیده توسط کارشناسان آمریکایی به عملیات رمادی پیوستند


عشایر آموزش دیده توسط کارشناسان آمریکایی به نبرد علیه داعش پیوستند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

نيروهای بسيج عراقی می گويند حمله پيکارجويان داعش در بيجی در شمال عراق، محل بزرگترين پالايشگاه نفت این کشور را در هم شکسته و مناطق مهمی را در نزديکی فلوجه از كنترل داعش خارج کرده اند.

به گزارش علی جوانمردی، خبرنگار صدای آمریکا در عراق، دست کم ١٨ پيکارجوی داعش در حمله هوایی نيروهای ائتلاف در رمادی كشته شدند. در همین حال، نیروهای آمریکایی مستقر در عراق، آموزش نظامی اولین گروه از عشایر سنی را برای نبرد با داعش به پایان رساندند.

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا در عراق، کارشناسان آمریکایی آموزش یک گروه ۵۰۰ نفری از عشایر سنی را در پادگان تقدم در استان انبار به پایان بردند. این گروه به نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی رمادی می‌پیوندند.

سازما ن بدر، از گروه های تشکیل دهنده بسیج عراق و شهرداری آمریه در استان انبار نیز روز یکشنبه ۱۴ تیر اعلام کردند که نیروهای مشترک بسیج، ارتش و عشایر سنی، پس از سه روز درگیری شدید با نیروهای داعش موفق شدند که سه منطقه مهم در شمال فلوجه را آزاد کنند. آزادسازی شمال فلوجه برای آزادسازی شهر فلوجه که یکی از مراکز مهم داعش است، اهمیت بسیاری دارد.

هشدار نسبت به وضعیت آوارگان

سازمان حقوق بشر عراق روز یکشنبه ۱۴ تیر با اشاره به گرمای هوا در تابستان، نسبت به تاثیر آن بر وضعیت آوارگان هشدار داد.

فاضل غراوی، از مقامات ارشد حقوق بشر عراق اعلام کرد که از حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار آواره جنگی، حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار کودک هستند. به گفته او، در صورتی که امکانات خنک کننده و بهداشتی به آنها نرسد، یک فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها در یک روز و در یک مورد، ۴ کودک زیر سه ساله در کمپ همدانیه در استان انبار به دلیل گرما جان دادند

XS
SM
MD
LG