لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

آتش سوزی در بخش زایمان بیمارستانی در عراق‌؛ ۱۳ نوزاد کشته شدند


خانواده قربانیان آتشسوزی
خانواده قربانیان آتشسوزی

در اثر یک آتش سوزی در بیمارستانی در بغداد، پایتخت عراق، ۱۳ نوزاد کشته و دست کم ۲۵ نفر مجروح شدند.

به گفته مقامات وزارت بهداشت عراق، این آتش سوزی حدود نیمه شب سه شنبه در زایشگاه بیمارستان "یرموک" آغاز شد، و به گفته یکی از سخنگویان آن وزارتخانه نیروهای آتش نشانی ۹۰ دقیقه پس از شروع آتش به صحنه رسیدند. این سخنگو در یک نشست خبری گفت دلیل این آتش سوزی هنوز مشخص نیست و کارشناسان در حال تحقیقات بیشتر برای تعیین عوامل آن هستند.

در نتیجه این آتش سوزی بیش از ۲۵ نوزاد و مادر در شرف زایمان، دچار سوختگی یا مشکلات تنفسی شده و به بیمارستانی دیگر منتقل شدند.

به گفته چند مقام دیگر، حریق پس از انفجار یک مخزن اکسیژن و ایجاد اتصال الکتریکی در یکی از راهروهای بیمارستان آغاز شد. اما مقامات رسمی هنوز این گزارش را تأیید نکرده اند.

خانواده های قربانیان صبح چهارشنبه در محل بیمارستان حضور یافتند. تعدادی از حاضران احتمال می دهند این آتش سوزی بطور عمدی صورت گرفته باشد. به گفته آنها ریاست این بیمارستان اخیرا تغییر کرده و بین رئیس کنونی و رئیس پیشین دعوایی بوده که می تواند انگیزه پشت این حادثه باشد.

هزینه جنگ دولت عراق با گروه موسم به"دولت اسلامی" یا داعش منجر به کاهش بودجه بسیاری از بخش ها، از جمله بیمارستان ها، در عراق شده است. کاهش بودجه بیمارستان ها چنان زیاد بوده که تعدادی از آنها مجبور به استرلیزه کردن و استفاده دوباره از سرنگ های یک بار مصرف شده اند.

XS
SM
MD
LG