لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

نیروهای عراقی بخشی از رمادی را از داعش پس گرفتند


نیروهای عراق از آزادسازی بخشی از شرق رمادی خبر دادند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

نيروهای دولتي عراق اعلام کردند که سه منطقه در شرق رمادی را آزاد كرده و عمليات برای عقب راندن داعش را ادامه می‌دهند.

خبرنگار صدای آمریکا در عراق گزارش داد که حمله مشترک نیروهای نظامی عراق، نیروهای حشد شعبی(بسیج مردمی) همراه با نیروهای عشایر سنی طرفدار دولت که از صبح شنبه دوم خرداد آغاز شده، منجر به آزادسازی بخش‌هایی از شرق رمادی شده است.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع عراق اعلام کرد که پس از چند ساعت درگیری سخت نیروهای دولتی و مردمی با نیروهای داعش، نظامیان عراقی موفق شدند که شهرک حسبیه در هفت کیلومتری رمادی و دو ناحیه دیگر در این منطقه را از دست نیروهای داعش آزاد کنند.

پیش از آن گزارش شده بود که کاروانی از نیروهای عراقی و شبه نظامیان شیعه با هدف پس گرفتن مرکز استان انبار از داعش، در نزدیک شهر رمادی به حرکت در آمدند .

به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، رافع فهداوی، رئیس عشایر ابوفتح، عشایر سنی طرفدار دولت عراق، گفت که در عملیات جاری برای آزادسازی رمادی برای نخستین بار هماهنگی خوبی میان نیروهای دولتی، حشد شعبی(نیروهای بسیج مردمی عمدتا شیعه) و عشایر سنی برقرار بود.

این عملیات برای عقب راندن نیروهای دولت خودخوانده اسلامی(داعش) از رمادی ادامه دارد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع عراق اعلام کرده است که یک خط دفاعی در فاصله بین بغداد و رمادی، برای دفع هرگونه حمله داعش به بغداد، ایجاد شده است.

پیشتر اعلام شده بود که داعش در برخی از مناطق به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده است. این خبر نگرانی بسیاری در میان ساکنان پایتخت عراق ایجاد کرد.

ارتش آمریکا اعلام کرده بود که ائتلاف بین المللی به ۲۲ حمله شبانه در عراق که بر رمادی، موصل قرارگاه دولت اسلامی و منطقه نزدیک پالایشگاه نفت بیجی متمرکز بود، دست زد.

XS
SM
MD
LG