لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۲

در حمله انتحاری در بغداد ۱۱ تن کشته شدند


یک بمب انداز انتحاری روز شنبه در حمله به یک ساختمان وزارت کشور عراق در مرکز بغداد، دست کم ۱۱ تن را کشت.

اسوشتید پرس بنقل از مقامات پلیس می گوید بمب انداز ساعتی پس از نیمروز یک اتومبیل پر از مواد منفجره را به در ستاد سازمان اطلاعات و امنیت در ناحیه کراده کوبید، شش غیر نظامی و پنج پرسنل امنیتی را کشت. بیست و چهار نفر نیز مجروح شدند.

حمله مرگبار، که مسئولیت آنرا هنوز کسی بر عهده نگرقته است، زمانی کوتاه پس از آن صورت گرفت که رئیس پارلمان عراق گفت تحقیقاتی در مورد حمله روز جمعه به یک مسجد متعلق به مسلمانان سنی، که ده ها تن را کشت و بر خشونت فرقه ای دامن زد، جریان دارد.

او به خبرنگاران گفت به تیم تحقیقاتی دو روز فرصت داده شده است مسئول آنچه آنرا « جنایتی شنیع و کشتار جمعی» نامید پیدا کند.

حمله همچنین در حالی روی داد که دولت مرکزی عراق سعی دارد شکاف های فرقه ای را پر کند و جبهه واحدی در برابر پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی تشکیل دهد.

شاهدان و مقامات مذهبی سنی اعضای افراطی میلیشای شیعه را مسئول دانستند، اما برخی از فرماندهان نظامی دولت گفتند به پیکار جویان دولت اسلامی مظنون هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا حمله را محکوم کرد و گفت رهبران عراق در سراسر طیف سیاسی باید به وحدت کشور علیه گروه های افراطی کمک کنند.

XS
SM
MD
LG